اشرف مخلوقات قابلیت هرکاری و شایستگی هر توفیق و درجه ای را بخود اختصاص داده است و خود را گل سرسبد عالم خلقت نموده است.
بر اساس اعتقادات ما و منابع دینی ؛ خداوند منان، جهان را اگر برای نوع بشر نبود نمی ساخت و جمیع ملائک و مقربان را به سجده و تایید و تمکین به جایگاه رفیعش  مخیر نمی فرمود .
موجودی مقدس و شایسته  توصیف  “لقد خلقنا الانسان فی احسن تقویم “ در خلقت و لقد کرمنا بنی آدم در کرامت و منش و در مقابل موجودی سرکش و به ضلالت و انحطاط رفته تا دره اسفل السافلین.
کمیته امداد که نهادی خیریه و عام المنفعه است  هر روز و هرساعت کار و خدمت در آن جلوه گاه حوادث تلخ و شیرین از محرومیت ها و حمایت ها ؛ افتادگی ها و دست گیری و مساعدتها و در یک کلام احتیاج و رفع حوائج است.
دیدن زوجی جوان با داشتن تنها یک فرزند پسر که بمدت دو سال است از طریق برنامه ماه عسل با طرح اکرام ایتام و محسنین آشنا شده اند و کاملا متفاوت از لحاظ فرهنگی و مذهبی و قومیت با ما مردم منطقه چند فرزند معنوی را حمایت نموده و به دور از هر تعلق مذهبی و قومیتی و فقط بر اساس نوع تفکر متعالی انسانیت و نوع دوستی که در شریعت مقدس به تفصیل به آن پرداخته شده است کمک های نقدی مستمر ماهیانه و بهترین وسایل بازی و آموزشی و ضروریات زندگی را فراهم میکنند و برای دیگری وسائل جهیزیه ازدواج را خریداری و با وسیله نقلیه شخصی خود به منطقه آورده و با حضور در جمع خانواده و ابراز نوازش و محبت؛ با تواضع و فروتنی به آنان هدیه میکنند و در آغوششان میکشند، واژه ها قابل به تعریف و احساس قابل به انتقال این حس متعالی نیست. بخصوص آنکه حلاوت و شیرینی این کار برای خیرین سبب افزایش مرتب تعداد نیازمندان و ایتام تحت حمایتشان میگردد .
زیبا ترین نوع حس انسانی و کمال بلوغ فرهنگی و درس های باهم بودن و بفکر هم بودن و همدیگر را درک و غمخوار شدن در این اوضاع نابسامان و پر مشکل و غائله جهان اسلام که گرمی بازار همدیگر را تکفیر کردن، همدیگر را کشتن و نابود کردن! و همدیگر را هتک حرمت کردن و بذلت کشاندن !! است را به نمایش گذاشته اند .

دلشاد و مشعوف از زیبایی های اخلاق و تفکر زیبای نوع بشر و افسوس و تاثر از افراط و تفریط اخلاقی و دینی و مذهبی و قومی از نوعی دیگر بسیار تامل برانگیز و عبرت آموز است.

ابراهیم یوسفی، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) منطقه باینگان

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

 1. احمدی

  بسیارزیبا توصیف نمودید .بله انسانیت هنوز زنده ست وباقیات صالحاتی است برای روز نیاز

 2. شهروند

  با سلام و عرض خسته نباشید
  خدا اجرشان بدهد خیرینی را که در اصل با خدا معماله می کنند و خوش به حالشان که مشغول تجارتی بسیار سودمند هستند.
  فکر می کنم نشان دادن تصویر افراد نیازمند و تحت پوشش امری اخلاقی نباشد.
  توفیق شما را از خداوند خواستارم.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد