×

آتش‌سوزی منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل مهار شد

 • کد نوشته: 16859
 • ۴,خرداد ۱۴۰۰
 • 430 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: فرماندار و رییس ستاد مدیریت بحران شهرستان پاوه گفت: آتش‌سوزی منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل با تلاش نیروهای منابع طبیعی، محیط زیست، هلال احمر و تعدادی از نیروهای مردمی و اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان روز سه‌شنبه مهار شد.
  آتش‌سوزی منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل مهار شد
 • به گزارش آوای باینگان «پرویز ایده‌پور» روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: مدیریت واحد و حضور به موقع نیروهای امدادی و اعضای ستاد مدیریت بحران موجب شد تا مهار آتش که در چندین نقطه شعله‌ور بود با سرعت بیشتری انجام شود.

  وی تصریح کرد: به دلیل وزش باد در منطقه چند گروه از نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و محیط زیست و هلال احمر مستقر شده اند تا در صورت بروز آتش سوزی ها فوری وارد عمل شده و اطفای حریق را انجام دهند.

  فرماندار پاوه اظهار داشت: کارشناسان برای برآورد خسارات در محل حضور حضور دارند و بزودی نتایج کارشناسی آنها از به اطلاع عموم خواهد رسید.

  ایده پور اضافه کرد: امکان آتش سوزی به دلیل رعد و برق های ۲۴ ساعت گذشته بالاست اما ستاد مدیریت بحران در حال تحقیق بیشتر در این خصوص و سایر احتمالات است.

  وی گفت: در دیار پاوه و اورامانات جنگل و مرتع نقش حائز اهمیتی در زندگی و معیشت مردم دارد و مردم برای حفاظت از این منابع از جان مایه می گذارند.

  فرماندار پاوه به مقایسه آتش سوزی امسال نسبت به سال گذشته پرداخت و افزود: مهمترین تمایز این است که آتش سوزی سالجاری در بالاترین نقطه ارتفاعات منطقه رخ داد و به دلیل سخت گذر و خشن بودن توپوگرافی منطقه، مهار آتش برای نیروهای اطفا حریق دشوار بود.

  منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل با هدف حمایت از گونه با ارزش شوکا و ارزش‌های رویشگاهی با مساحت ۲۳ هزار و ۷۲۴ هکتار در پاییز ۱۳۷۴ به عنوان منطقه شکار و تیراندازی ممنوع و در سال ۱۳۷۸ حفاظت شده اعلام شد.

  منبع: ایرنا

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *