×

آیین گرامیداشت روز عصای سفید در جوانرود برگزار شد

 • کد نوشته: 18350
 • ۱۴۰۰-۰۷-۲۵
 • 235 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: آیین گرامیداشت روز عصای سفید روز شنبه با حضور فرماندار جوانرود، مدیران دستگاه‌های اجرایی، خیرین و جمعی از روشندلان در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
  آیین گرامیداشت روز عصای سفید در جوانرود برگزار شد
 • به گزارش آوای باینگان به نقل از ایرنا؛ فرماندار جوانرود در این آیین، اشتغال، مسکن، مسائل فرهنگی و ورزشی را از مهمترین مشکلات جامعه نابینایان عنوان کرد و گفت: مسئولان دستگاه‌های اجرایی به صورت ویژه پیگیر مشکلات روشندلان باشند.

  «رستگار یوسفی» با گرامیداشت روز عصای سفید با بیان اینکه مسکن از نیازهای ضروری معلولان و روشندلان محسوب می شود، افزود: تاکنون ۵۴ واحد مسکن مهر و ۹ واحد برای خانواده های ۲ معلول احداث شده و علاوه بر این موارد در مناطق روستایی نیز تاکنون ۴۰ مورد مسکن محرومین و ۴۰ میلیون بلاعوض به مناطق روستایی این شهرستان پرداخت شده است.

  وی به مشکلات مسکن برخی از معلولان و روشندلان بهزیستی اشاره کرد و اظهار داشت: به شکل های مختلف پیگیر حل مشکلات معلولان و روشندلان هستیم.

  یوسفی به نقش پررنگ خیرین در شهرستان جوانرود اشاره کرد و یادآور شد: نقش خیرین در جامعه روز به روز بیشتر و پررنگ تر می شود و در راستای ساماندهی سمن ها و سازمان های مردم نهاد اقدامات موثری انجام گرفته است.

  رییس سازمان بهزیستی شهرستان جوانرود نیز با گرامیداشت روز عصای سفید با بیان اینکه یک هزار و ۹۰۰ پرونده توانبخشی در شهرستان تشکیل شده است، گفت: از این تعداد ۲۴۶ نفر نابینا است که ۱۱۶ نفر نابینای شدید و ۵۸ نفر نیز نابینای مادرزادی هستند.

  «جمال مرادی» افزود: این افراد از مستمری، وسایل کمک توانبخشی، هزینه درمان، دانشجویی، مسکن و سایر موارد برخوردار هستند.

  وی اظهار داشت: اگرچه افراد معلول و نابینا از خدمات خوب بهزیستی بهره مند هستند اما باتوجه به مشکلات اقتصادی و تورم جوابگوی نیازهای این قشر محروم جامعه نیست و از این رو از مسئولان و خیرین انتظار داریم همچنان یارو  یاور محرومین بوده و جامعه هدف بهزیستی را بیش از پیش حمایت کنند.

  منبع: ایرنا

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *