×

اجرای طرح پزشک خانواده در شهرستان پاوه

 • کد نوشته: 17265
 • ۱۴۰۰-۰۴-۲۶
 • 776 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: اجرای طرح نظام ارجاع شهری و پزشک خانواده به صورت پایلوت از امروز در ۵ شهرستان استان کرمانشاه آغاز شد.
  اجرای طرح پزشک خانواده در شهرستان پاوه
 • به گزارش آوای باینگان به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مدیرکل بیمه سلامت استان گفت: دارندگان دفترچه‌های بیمه سلامت همگانی در شهرستان‌های صحنه، هرسین، کنگاور، سنقر و کلیایی و پاوه از امروز صرفاً از طریق تعریف پزشک خانواده و نظام ارجاع شهری می‌توانند شرایط بیمه‌ای دریافت خدمات پزشکی داشته باشند.

  امید قادری افزود: در این طرح مردم ساکن در پنج شهرستان مذکور برای دریافت هر گونه خدمات دارویی و پاراکلینیکی باید به پزشک خانواده در بخش خصوصی مراجعه کرده و با پرداخت ۶ هزار تومان ویزیت از خدمات دفترچه بیمه سلامت همگانی برخوردار شوند.

  وی خاطرنشان کرد: در راستای اجرای طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع شهری هم اکنون ۱۲۰ پزشک خانواده در این طرح مشارکت کرده اند که قرار است این تعداد تا ۲۰۰ پزشک افزایش یابد.

  مدیرکل ببمه سلامت استان یادآور شد: هر پزشک خانواده در دو شیفت کاری تا هزار و ۵۰۰ نفر و در یک شیفت تا ۷۵۰ نفر را زیر پوشش دارد.

  قادری اظهار داشت: بیمه شدگان می‌توانند با مراجعه به پنل شهروندی در سایت بیمه سلامت و وارد کردن کد ملی و شماره همراه از مشخصات پزشک خانواده خود مطلع شوند.

  وی افزود: شهروندان و پزشکان می‌توانند سوالات خود را در خصوص اجرای طرح پزشک خانواده با سامانه تلفنی ۱۶۶۶ در میان بگذارند.

  قادری خاطرنشان کرد: اجرای این طرح در شهرستان‌های کرمانشاه، جوانرود، سرپلذهاب و اسلام آبادغرب نیز از هفته آینده آغاز می‌شود.

  منبع: خبرگزاری صدا و سیما

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *