×

احداث پل معلق “داریان” لنگ یک استعلام!

 • کد نوشته: 23342
 • ۱۴۰۲-۰۶-۱۱
 • 173 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: "اولین پل معلق روی آب خاورمیانه" عنوان پروژه‌ای بود که پاییز سال گذشته مسئولین وقت میراث فرهنگی کرمانشاه خبر از آغاز عملیات اجرایی آن در آینده‌ای نزدیک دادند.
  احداث پل معلق “داریان” لنگ یک استعلام!
 • به گزارش آوای باینگان به نقل از ایسنا، این پروژه قرار بود توسط یک سرمایه‌گذار بومی روی سد داریان واقع در شهرستان پاوه در منطقه ثبت جهانی شده اورامانات احداث شود و آنطور که مسئولین آن زمان میراث فرهنگی وعده دادند، این پروژه باید در دهه فجر سال ۱۴۰۱ کلنگ‌زنی می‌شد.

  اما با آمدن و رفتن دهه فجر و اجرایی نشدن این پروژه، در همان زمستان سال گذشته به سراغ معاون پیشین میراث فرهنگی استان رفتیم که آن گونه که علی صابر می‌گفت، برای آغاز عملیات اجرایی این پروژه باید از دو دستگاه آب منطقه‌ای و محیط زیست استعلاماتی گرفته شود که یکی از این دستگاه‌ها در دادن جواب استعلام تاخیر کرده بود.  

  هرچند قرار بود این دستگاه، طی چند هفته نظر خود را در خصوص اجرای این پروژه اعلام کند، اما متاسفانه علیرغم گذشت چندین ماه هنوز این اتفاق نیفتاده است.

  و حالا دوباره برای پیگیری آخرین وضعیت پروژه پل معلق داریان پاوه، بار دیگر به سراغ مسئولین میراث فرهنگی استان رفتیم.

  وحید امیری سرپرست جدید معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه با بیان اینکه عملیات اجرایی پروژه پل معلق داریان هنوز شروع نشده، گفت: تنها استعلام یکی از دستگاه‌های اجرایی مانده که هنوز موافقت خود را اعلام نکرده است.

  وی تاکید کرد: در حال پیگیری هستیم تا بتوانیم هرچه سریع‌تر استعلام این دستگاه را هم اخذ کنیم و پروژه استارت بخورد.

  سرپرست جدید گردشگری استان با بیان اینکه تلاش می‌شود تا آخر شهریور موافقت این دستگاه هم گرفته شود، گفت: پروژه پل معلق داریان، پروژه‌ای با پشتوانه و قطعی است که مورد موافقت وزارت میراث فرهنگی هم قرار گرفته و ما هم به جد پیگیر رفع مشکل استعلام آن هستیم.

  منبع: ایسنا
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *