×

ارزیاب یونسکو: فرهنگ مردم اورامانات غنی است/ نیکی مردم نمود خاصی دارد

 • کد نوشته: 15246
 • ۱۳۹۹-۰۷-۰۳
 • 382 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: ارزیاب سازمان جهانی یونسکو با ماموستا قادری امام جمعه شهرستان پاوه دیدار کرد. وی در خصوص وضعیت این منطقه گفت: معماری منطقه بازتاب دهنده فرهنگ منطقه است و خیلی واضح است معماری این جامعه با طبیعت، فرهنگ غنی آنها را نشان می‌دهد.
  ارزیاب یونسکو: فرهنگ مردم اورامانات غنی است/ نیکی مردم نمود خاصی دارد
 •  به گزارش پایگاه خبری آوای باینگان به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، ظهر امروز «حسام مهدی» ارزیاب مصری سازمان جهانی یونسکو که برای بازدید وضعیت منطقه اورامانات وارد کرمانشاه شده بود با ماموستا قادری، امام جمعه شهرستان پاوه دیدار و گفت‌وگو داشت.

  ماموستا قادری در دیدار ارزیاب سازمان یونسکو ضمن خیر مقدم به مهمانان در خصوص اورامانات، اظهار داشت: مردم این منطقه سنی مذهب و شافعی هستند؛ اورامان محل دین، علم، عرفان و ادب و اخلاق است.

  وی افزود: از نظر تقسیمات هم به سه قسمت اورامان کردستان، اورامان کرمانشاه و عراق تقسیم می‌شود و از تلاش‌های صورت گرفته توسط مسئولین هر دو استان کرمانشاه و کردستان تقدیر و تشکر می‌کنیم و امیدواریم که ثبت جهانی این منطقه پس از سه سال به نتیجه برسد.

  ماموستا قادری ادامه داد: انتظار ما از جنابعالی این است که سفر شما باید برای منطقه ثمر بخش باشد.

   «حسام مهدی» ارزیاب سازمان یونسکو هم ضمن تشکر از ماموستا قادری، اظهار داشت: مصر، شافعی مذهب هستند و من نیز مرمت‌گر هستم و یکی از همکاران بنده هم در حال ساخت مقبره امام شافعی مشغول است.

  وی افزود: اینجا جایی است که ارزش‌های آن خیلی غنی است و مردم هم مشارکت و حضور دارند.

  حسام مهدی ادامه داد: ارتباط مردم اینجا با طبیعت همانند گذشته ادامه دارد و این اقدام و برخورد آنها با طبیعت، با ارزش و تداوم راه گذشته است.

  ارزیاب یونسکو ادامه داد: صداقت اسلامی من از یک طرف، اما در کار حرفه‌ی خود وظیفه خود را به صورت صادقانه انجام می‌دهم، اما بعد از این هم برای خوشبختی مردم دعا می‌کنم.

  وی در پایان گفت: هرچی چیزی که اینجا پیدا کردم، نیکی مردم نمود خاصی دارد.

  وی افزود: معماری منطقه بازتاب دهنده فرهنگ منطقه است و خیلی واضح است معماری این جامعه با طبیعت، فرهنگ غنی آنها را نشان می‌دهد.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *