×

اطلس صنایع دستی اورامانات تدوین شد

 • کد نوشته: 22829
 • ۱۴۰۲-۰۲-۳۱
 • 151 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: مدیر پایگاه جهانی منظر فرهنگی، تاریخی و طبیعی اورامانات از تدوین اطلس صنایع دستی این منطقه خبر داد.
  اطلس صنایع دستی اورامانات تدوین شد
 • به گزارش آوای باینگان، پویا طالب نیا در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای تدوین اطلس صنایع دستی اورامانات، اظهار کرد: یکی از ویژگی های شاخص منطقه اورامانات، قدمت و پیشینه غنی صنایع دستی در این منطقه است.

  وی به تنوع رشته های صنایع دستی و رواج آن در بین روستاهای اورامانات اشاره کرد و گفت: براین اساس از سال گذشته تدوین اطلس صنایع دستی این منطقه را در دستور کار قرار دادیم تا به یک وضعیت کلی از صنایع دستی منطقه دست پیدا کنیم و بتوانیم برای آن برنامه ریزی داشته باشیم.

  مدیر پایگاه جهانی اورامانات از اتمام تدوین اطلس صنایع دستی این منطقه خبر داد و افزود: در تدوین اطلس صنایع دستی اورامانات، روستاهایی که در آنها رشته های صنایع دستی فعال هستند، شناسایی و احصاء شده است.

  وی اضافه کرد: همچنین رشته های صنایع دستی که بیشتر در این منطقه روی آنها کار می شود نیز شناسایی شده و تاریخچه ای از آنها را بدست آورده ایم.

  طالب نیا خاطرنشان کرد: در گذشته تعداد زیادی رشته صنایع دستی در این منطقه فعال بود که در حال حاضر بخشی از آنها از بین رفته و بخش دیگر هم در حال فراموشی است که با شناسایی رشته های در معرض نابودی، برای احیاء و حفظ آنها برنامه ریزی خواهیم داشت.

  وی با بیان اینکه اطلس صنایع دستی اورامانات به شناسایی نقاط ضعف، قوت و نظم بخشی به صنایع دستی این منطقه کمک می کند، اظهار کرد: اطلس صنایع دستی اورامانات ۲۰ خرداد به مناسب روز جهانی صنایع دستی رونمایی خواهد شد.

  منبع: ایسنا
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *