×

امور عشایری در راستای خدمات‌رسانی به عشایر باینگان ضعیف عمل می‌کند

 • کد نوشته: 20611
 • ۳۱,خرداد ۱۴۰۱
 • 407 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: بخشدار باینگان از توابع شهرستان پاوه با بیان اینکه عشایر باینگان از بی‌توجهی مسئولان امور عشایری استان رنج می‌برند گفت: این نهاد در راستای خدمات‌رسانی به عشایر باینگان ضعیف عمل می‌کند.
  امور عشایری در راستای خدمات‌رسانی به عشایر باینگان ضعیف عمل می‌کند
 • به گزارش خبرنگار آوای باینگان، محمدهادی زامیاد بخشدار باینگان افزود: با وجود تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولید و اشتغال‌، مسؤلان امور عشایری استان کرمانشاه نسبت به مهمترین و کم هزینه ترین قشر تولید کننده یعنی عشایر بسیار بی توجه هستند.

  وی ادامه داد: در منطقه باینگان تعداد یک هزار و ۲۵۷ خانوار عشایر با بیش از ۲۷ هزار راس دام سبک و سنگین هر ساله از اواسط مهرماه به طرف مناطق گرمسیری کوچ و از اواسط اردیبهشت به طرف مناطق ییلاقی بازگشت می‌نمایند.

  بخشدار باینگان در گفتگو با خبرنگار آوای باینگان اظهار داشت: در حالی که مدیران امور عشایری با وجود مشخص بودن زمان کوچ عشایر باید برنامه ای تدوین کنند تا به موقع نسبت به تیغه زنی و تسطیح جاده های عشایری به منظور تسهیل در تردد این قشر اقدام نمایند اما تاکنون این اتفاق نیفتاده است.

  زامیاد تصریح کرد: در حالی که مسیر دسترسی عشایر به چراگاه‌های مناطق ییلاق باید قبل از آغاز کوچ یعنی اوایل اردیبهشت تیغه زنی و تسطیح می شد اما متاسفانه با گذشت ۲ ماه تا کنون مسیرهای دسترسی تیغه زنی و تسطیح نشده است.

  وی با بیان اینکه این بی‌توجهی مدیران امور عشایری استان موجب شده که مشکلات متعددی برای عشایر منطقه در زمینه تردد آنها به وجود آید اضافه کرد: هم اکنون عشایر مناطق “شویسر” ،” وزه پوچ” ، “ویراش و گرده” ، “میگوره” و دیگر مناطق قادر به تردد نیستند و خودروهای این مسیرها بدلیل وضعیت نامناسب جاده ها حاضر به تردد و انتقال عشایر نیستند.

  بخشدار باینگان گفت: مدیران امور عشایری استان کرمانشاه باید پاسخگوی این همه بی توجهی و بی تدبیری خود نسبت به عشایر ، تولید و اشتغال‌ که دغدعه همه مسولان نظام است، باشند./

  انتهای پیام

  خبرنگار: هاجر خدری

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *