×

امکان سنجی برای ایجاد زیرساخت های مرز«سازان» انجام شد

 • کد نوشته: 13720
 • ۵,فروردین ۱۳۹۸
 • 1516 بازدید
 • ۰
 • فرماندار شهرستان پاوه گفت: مطالعه و امکان سنجی برای ایجاد زیرساختهای مورد نیاز برای راه اندازی بازارچه مرزی «سازان» از توابع بخش باینگان انجام شد.
  امکان سنجی برای ایجاد زیرساخت های مرز«سازان» انجام شد
 • فرماندار شهرستان پاوه گفت: مطالعه و امکان سنجی برای ایجاد زیرساختهای مورد نیاز برای راه اندازی بازارچه مرزی «سازان» از توابع بخش باینگان انجام شد.

  به گزارش آوای باینگان و به نقل از خبرنگار ایرنا، فرماندار پاوه روز پنجشنبه گفت: در اجرای توافق نامه بین استانداران کرمانشاه و حلبچه مبنی بر مطالعه و امکان سنجی مرز سازان، بازدید از این مرز توسط مسئولان استان امروز انجام شد.
  پرویز ایده پور افزود: از مسیری که منتهی به نقطه صفر مرزی کشورمان با کردستان عراق در مرز سازان می شود ما نیاز به احداث جاده شامل تعریض، زیرسازی و آسفالت به طول ۱۰ کیلومتر داریم که در مذاکرات با طرف عراقی این مشکلات دیده نشده بود.
  فرماندار پاوه اظهار داشت: برق رسانی به بازارچه مرزی سازان و احداث پل بر روی رودخانه سیروان برای وصل شدن مرز ۲ کشور از تعهدات طرف عراقی است و ما نیز در حوزه گمرک و دیگر زیرساخت ها اقدام های لازم را انجام خواهیم داد.
  ایده پور تصریح کرد: فروردین سال آینده هیاتی از عراق به سرپرستی فرماندار حلبچه برای بازدید از مرز سازان وارد شهرستان پاوه خواهد شد.
  مدیرکل امنیتی انتظامی استانداری کرمانشاه هم با قدردانی از زحمات نیروهای نظامی و انتظامی مستقر در مرز گفت: امنیت پایدار در مرزها نتیجه و حاصل زحمات این عزیزان است.
  بهرام فاضلی گفت: توسعه پایدار مبتنی بر تمامی مولفه هاست و مولفه امنیتی هم بخشی از زیرساختها و زمینه ساز برای توسعه پایدار است.
  وی گفت: امیدواریم راه اندازی مرز سازان خیر و برکاتش نصیب مردم باینگان و استان کرمانشاه شود و طرف عراقی هم از این مرز منتفع خواهد شد.
  مدیرکل امنیتی انتظامی استانداری کرمانشاه افزود: امیدواریم اقدام های عمرانی و اجرایی در این مرز انجام شود تا بتوانیم سریع تر والبته بعد از افتتاح مرز رسمی شوشمی، بازارچه مرزی سازان نیز راه اندازی کنیم.
  بخش باینگان با بیش از ۱۰ هزار نفر جمعیت برای حفاظت از کیان ایران اسلامی بیش از یکصد شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *