×

بازدید استاندار کرمانشاه از نوار مرزی پاوه و اورامانات

 • کد نوشته: 22512
 • ۱۴۰۲-۰۱-۰۹
 • 439 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: استاندار کرمانشاه در بازدید از نوار مرزی پاوه و اورامانات، ضمن بررسی مشکلات و احصای نیازها برای تقویت امنیت مرزها، به بررسی ظرفیت‌های مرزی برای رونق تجارت با عراق پرداخت.
  بازدید استاندار کرمانشاه از نوار مرزی پاوه و اورامانات
 • به گزارش آوای باینگان، دکتر محمدطیب صحرایی استاندار کرمانشاه با همراهی علی شعبانی سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، سردار عظیمی فرمانده قرارگاه نجف غرب کشور و سردار فیض الهی فرمانده تیپ انصار الرسول در قالب یک سفر کاری از وضعیت امنیتی و زیرساختی نوار مرزی در حوزه اورامانات و غرب استان بازدید کرد.

  به گزارش آوای باینگان، این بازدید از نقطه شروع همجواری با استان کردستان آغاز شد و در ابتدا وضعیت پایگاه کوهستانی «پیازدول» به صورت میدانی مورد بررسی قرار گرفت.

  پیازدول یک پایگاه سردسیری است که به منظور مقابله با اشرار ضد انقلاب در عمق مرزها ایجاد شده است.

  در بازدید از پایگاه پیازدول، استاندار کرمانشاه از نزدیک وضعیت این پایگاه را بررسی و از زحمات امنیت آفرینان و پاسداران آن قدردانی کرد.

  بازدید از منطقه پیازدول

  استاندار و تیم همراه در ادامه بوسیله بالگرد به منطقه «مله پسک پاوه» و سپس منطقه بوزین و مره خیل باینگان رفتند و زیرساخت ها و امکانات آن مناطق را نیز مورد بررسی قرار دادند.

  بازدید از جاده مرزی سنتو

   سنتو یک جاده قدیمی و تنها جاده مرزی مورد استفاده اهالی و نیروهای امنیتی و نظامی منطقه است. با توجه به اهمیت ویژه سنتو، دکتر صحرایی به بازدید میدانی از این جاده مرزی هم پرداخت.

  استاندار کرمانشاه پیرامون این بازدید گفت: مشکلات منطقه و وضعیت این جاده مرزی توسط فرمانده قرارگاه نجف تشریح شد و با نگاهی ویژه، برطرف کردن مشکلات این منطقه را با هدف تقویت امنیت و آرامش استان دنبال خواهیم کرد.

  در این برنامه کاری فشرده، استاندار کرمانشاه و تیم همراه در مجموع از ۱۷۱ کیلومتر نوار مرزی استان با کشور عراق بازدید کردند.

  استاندار کرمانشاه در حاشیه این بازدید، گفت: از بازدیدهای فشرده این روز چند هدف داشتیم، نخست خداقوت به مدافعان امنیت و حافظان آرامش مردم ایران بود که در سرما یا گرمای طاقت فرسا سینه خود را در خط مقدم و نقاط صفر مرزی در برابر هرگونه تهدید دشمن سپر کرده‌اند.

  صحرایی افزود: بررسی مشکلات و احصای نیازهای موجود برای تقویت امنیت مرزهای کشور و استان دیگر هدف این سفر بود.

  وی امنیت و آرامش را بسترساز پیشرفت اقتصادی دانست و بیان کرد: یکی دیگر از اهداف مهم بازدید از مرزهای استان بررسی وضعیت مرزهای تجاری و بازارچه های استان و ظرفیت های موجود برای رونق صادرات و تجارت با عراق بود.

  صحرایی امکان سنجی مرزها و نواحی مرزی برای توسعه گردشگری را دیگر هدف بازدید از مرزهای استان دانست و گفت: بازدید از قسمت های غربی و جنوبی مرز استان در منطقه قصرشیرین و سومار هم در دستور کار قرار دارد که با همراهی برادران مرزبانی و ارتش انجام خواهد شد.

  برنامه بازدید کامل از نوار مرزی استان و بررسی تکمیلی وضعیت زیرساختی و امنیتی این مناطق، در دستور کار مدیریت ارشد استان است و قرار است طی سه مرحله انجام شود.

  در این سفرها همچنین ظرفیت مرزها برای رونق صادرات و تجارت با عراق و توسعه گردشگری مورد بررسی ویژه قرار می‌گیرد./

  انتهای پیام

  خبرنگار: هاجر خدری

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *