×

 بازدید میدانی استاندار کرمانشاه از مرز شوشمی

 • کد نوشته: 23269
 • ۱۴۰۲-۰۵-۲۸
 • 227 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: استاندار کرمانشاه در بازدید میدانی از وضعیت پایانه مسافری و گمرک شوشمی بر ضرورت استفاده از ظرفیت های ایجاد شده در این مرز برای کمک به معیشت مرزنشینان تاکید کرد.
   بازدید میدانی استاندار کرمانشاه از مرز شوشمی
 • به گزارش خبرنگار آوای باینگان، محمد طیب صحرایی در حاشیه این بازدید میدانی از آخرین وضعیت مرز شوشمی که با حضور مشاور و دستیار استاندار در امور عراق، معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری پاوه، بخشدار نوسود و مدیران گمرک و پایانه مسافری و شوشمی صورت گرفت عنوان کرد: کمتر از دو ماه از بازگشایی پایانه مسافری شوشمی می گذرد و امروز برای بررسی آخرین وضعیت پیشرفت امور، بررسی نواقص و اقدام برای رفع آن ها یک بازدید میدانی از مرز داشتیم.

  وی با اشاره به اینکه روند پیشرفت کارها در مرز شوشمی خوب است در ادامه گفت: خوشبختانه تردد مسافری از این مرز  روز به روز درحال تقویت است و امیدواریم برخی از مشکلات باقی مانده در کمترین زمان ممکن اصلاح شود و این مرز مانند بقیه گذرگاه های استان به یکی از نقاط خوب برای تقویت مبادلات بین دو کشور ایران و عراق تبدیل شود و مردم از آن منتفع شوند.

  راه اندازی سرور در پایانه مسافری شوشمی

  طی این مدت موضوع عدم استقرار سرور یکی از مشکلات مهم زیرساختی برای تردد مسافری از پایانه شوشمی بود که موجب معطلی زیاد مسافرین برای دریافت مجوز تردد شده بود. و استاندار در آغاز این بازدید میدانی، آخرین وضعیت استقرار زیرساخت های این حوزه را جویا شد.

  بهروز فرجی به عنوان مدیر بازارچه شوشمی در گزارشی پیراموان این حوزه عنوان کرد: خوشبختانه زیرساخت های فیبرنوری و سرور در این مرز نصب و راه اندازی شده است و هم اکنون مدت زمان تردد مسافری به کمتر از ۵ دقیقه کاهش یافته و روزانه به طور متوسط ۱۶۰ تردد مسافری از این مرز صورت می گیرد.

  وی در جواب پرسش استاندار در مورد میزان زمان ماندگاری مسافران در داخل کشو و دلایل سفر آن ها، گفت: از زمان گشایش این پایانه در ۱۰ تیرماه امسال تاکنون، تعداد ۶۵۹۸ نفر از این مرز تردد کرده اند که ۶۰ درصد ترددها به مسافران عراقی تعلق داشته و اغلب آن ها برای پیگیری درمان های پزشکی به ایران می آیند و مدت سفر آن ها هم اغلب چندین روز طول می کشد. چند روزی باقی می مانند و تردد مسافران ایرانی به داخل اقلیم بیشتر به منظور گردش و یا دیدار از اقوام است.

  مقدمات تردد خودرویی در شوشمی فراهم شده است

  در ادامه هدایت محمودی بخشدار نوسود به مطالبه مردم منطقه در زمینه فراهم شدن امکان کاپیتاژ و تردد با اتوموبیل شخصی به اقلیم کردستان را مطرح کرد و . مدیر گمرک شوشمی از فراهم شدن زیرساخت ها و بسترهای قانونی برای تردد مسافری با اتوموبیل شخصی خبر داد.

  استاندار در اینباره عنوان کرد: تردد خودورویی یکی از اولویت های مدیریت استان است و به اقبال بیشتر از این مرز کمک می کند. با توجه به فراهم شدن مقدمات آن، پیگیری های لازم را برای توافق با طرف عراقی در روزهای آینده در دستور کار است./ انتهای پیام

  خبرنگار: ذکریا رستمی

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *