×

برگزاری جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در پاوه

 • کد نوشته: 14742
 • ۱۳۹۹-۰۳-۲۱
 • 968 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان پاوه با حضور اعضای شورا تشکیل گردید.
  برگزاری جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در پاوه
 • به گزارش آوای باینگان و به نقل از روابط عمومی فرمانداری پاوه، در این جلسه که صادقی معاون سیاسی- امنیتی فرماندار ریاست آن را به عهده داشت در خصوص راهکارهای چگونگی پیشگیری از اعتیاد در دوران شیوع کرونا بحث و تبادل نظر به عمل آمد.

   در این جلسه که علاوه بر حضور بخشداران و کارشناسان فرمانداری نمایندگان ادارات و سمنهای مرتبط با امر مبارزه با گسترش مصرف مواد مخدر تعدادی از کاشناسان اجتماعی و فرهنگی نیزحضور داشتند صادقی معاون فرماندار پاوه در خصوص نحوه پیشگیری و مبارزه با افزایش اعتیاد در جامعه گفت : متاسفانه شیوع کرونا بسیاری از فعالیتهای سیستمی دولتی و انجمن ها و سمنهای مرتبط با امر مهم مبارزه با گسترش اعتیاد را تقلیل داده است

  وی افزود :  ضروری دارد سازمان های حمایتی مانند کمیته ی امداد حضرت امام (ره)و بهزیستی و هم چنین انجمنها و سمنهای فعال در این خصوص از طرق مختلف مانند : سرکشی از خانواده های معتادین و رفع مشکلات معیشتی آنها در حد وسع و توان و برقراری تماس های تلفنی و یا از طریق فضای مجازی نسبت به استمرار در ارتباط  اقدام نمایند .

  صادقی در ادامه افزود : داشتن ارتباط مستمر با افراد معتاد موجبات افزایش اعتماد به نفس را فراهم نموده معتادین در حال ترک را بیشتر ترغیب می نماید تا اراده ی ترک بیشتری را کسب نمایند . در این جلسه مقرر گردید :

  – اداره بهزیستی و انجمن ژیانه وه جهت پیشگیری از شیوع بیماری کرونا از پذیرش معتادان در کمپ بازپروری ژیانه وه تا سفید شدن وضعیت کرونا و عادی شدن اوضاع شهرستان خوداری نمایند.

  با عنایت به تعطیلی فعالیت انجمن معتادان گمنام N-A  و پیشنهاد کارشناسان سمن های فعال در حوزه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر تا سفید شدن وضعیت کرونا و عادی شدن اوضاع شهرستان این انجمن همچنان از فعالیتهای معمول خودداری  نماید.

  هر یک از اعضا در جلسه آتی گزارشی از عملکرد خود در سال ۹۸ را به دبیر خانه شورا ارائه نمایند.

  در صورت ارائه برنامه آموزشی پیشگیری از اعتیاد توسط انجمن ژیانه وه به بخشداری های باینگان و نوسود همکاری لازم معمول  نمایند.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *