×

امام جمعه پاوه:
 بمباران منطقه کردنشین عراق توسط ترکیه به شدت محکوم است

 • کد نوشته: 20847
 • ۱۴۰۱-۰۵-۰۲
 • 415 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: امام جمعه پاوه گفت: بمباران و توپ باران کردن منطقۀ کردنشین عراق توسط دولت ترکیه و کشته شدن ۹ نفر و زخمی شدن ۲۴ نفر، به شدت محکوم است.
   بمباران منطقه کردنشین عراق توسط ترکیه به شدت محکوم است
 •  به گزارش آوای باینگان به نقل از کانال اطلاع رسانی دفتر امام جمعه پاوه حاج ماموستا ملاقادر قادری در خطبه های نماز جمعه پاوه گفت: دو سال است ترکیه روستاهای کردنشین هم‌مرز خود را بمباران می‌کند و آن‌ها را می‌کشد و کشاورزی و دامداری آنان را از بین می‌برد، به‌جز خودِ کردها که اظهار ناراحتی نموده و به ترکیه اعتراض کرده‌اند، کسی به این عمل ترکیه اعتراضی نکرده است؛ کرد و فارس و عرب و ترک همه انسان‌اند و کشتن آن‌ها اقدامی ناحق است اما افسوس که تبعیض هست

  وی خاطرنشان کرد: آقای اردوغان خود و همسرش مذهبی هستند و لباس اسلام را بر تن دارند. تا کی باید مردم کرد را بکشند؟ کشتن مردم با لباس دین مصیبت است!

  ماموستا قادری در بخش دیگری از سخنانش به مشکل کمبود آب شهر میرآباد ثلاث باباجانی پرداخت و گفت: مردم میرآباد ثلاث باباجانی پیامی فرستاده‌اند و از بی‌آبی میرآباد و چند روستای اطرافش گلایه دارند و درخواست کرده اند پیامشان به مسئولان رسانده شود.

  وی گفت: سدی به نام سد آزادی احداث شده که قرار بود آب کشاورزی شهر میرآباد و اسلام‌آباد و منطقۀ اهل حق و تازه‌آباد ثلاث را تأمین کند؛ اما وقتی آب را در لوله‌های چینی جاری کرده‌اند ۳۲ کیلومتر از لوله‌ها ترکیده‌اند و قطره‌ای آب از این لوله‌ها خارج نشده است و متأسفانه کسی پیگیر این موضوع نشد که مقصر این فاجعه چه کسی بوده است.

  امام جمعه پاوه عنوان کرد: هر کسی می‌خواهد باشد وقتی خرابکاری کرده باید محاکمه شود؛ وقتی می‌دانستند لوله‌ها توان خروج آب با آن حجم را ندارند نباید این کار را می‌کردند.

  وی ادامه داد: از استاندار کرمانشاه و فرماندار ثلاث باباجانی درخواست می‌کنم به داد مردم میرآباد برسند.

  ماموستا قادری گفت:پیشنهاد می کنم از آب سد آزادی که هزاران میلیارد خرج آن شده و اکنون بی‌صاحب است، با لوله‌های لاستیکی آب را به آن منطقه برسانند تا مردم از آن استفاده کنند.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *