×

بهره برداری از ۲ طرح ورزشی با مشارکت مردم در روستای نسمه پاوه

 • کد نوشته: 12431
 • ۱۳۹۶-۰۲-۱۶
 • 4153 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: بهره برداری از ۲ طرح ورزشی با بیش از سه میلیارد ریال اعتبار و با مشارکت مردم در روستای ‘نسمه’ شهرستان پاوه با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه آغاز شد.

  بهره برداری از ۲ طرح ورزشی با مشارکت مردم در روستای نسمه پاوه
 • به گزارش آوای باینگان و به نقل از خبرنگار ایرنا، دهیار روستای نسمه در این مراسم گفت: این طرحها شامل زمین فوتبال چمن با ابعاد استاندارد ۹۰ در ۴۵ می باشد که زمین آن توسط مردم و روستا اهدا شده است.
  سابق حسینی افزود: برای احداث زمین فوتبال مبلغ ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات دفتر امور روستایی استانداری و اداره کل ورزش و جوانان استان هزینه شده است.
  وی اضافه کرد: طرح دوم سالن ورزشی سقف کوتاه است که توسط بخش خصوصی و حتی بدون تسهیلات دولتی با یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار احداث شده و برای رشته های رزمی و بدنسازی مورد استفاده قرار می گیرد.
  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه، به هنگام بهره برداری از این طرحها گفت: روستای نسمه طی سه سال فعالیت دولت تدبیر و امید پیشرفتهای بسیار خوبی کرده از جمله راه ورودی روستا است که آسفالت شده است.
  مجتبی نیک کردار، به ظرفیت ها و قابلیتهای گردشگری روستای نسمه اشاره کرد و با بیان اینکه این ظرفیتها بالقوه بود، افزود: هم اکنون بعد از سه سال فعالیت دولت تدبیر و امید با مشارکت مردم و حمایت دولت این ظرفیتها بالفعل شده است.
  وی تصریح کرد: با این اقدام ها روستای نسمه در ایام تعطیل به ویژه روزهای جمعه به دلیل کثرت گردشگران امکان پذیرش را ندارد مگر اینکه قبلا جا رزرو کرده باشند که به شکر خدا این مهم توسعه خوبی در روستا ایجاد کرده است.
  معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه افزود: این توسعه موجب توسعه اقتصادی در روستا و افزایش درآمد مردم شده و همین موضوع موجب شده امروز روستای نسمه به عنوان مرکزی برای حضور تورهای گردشگری از سراسر کشور شود.
  نیک کردار اظهار امیدواری کرد: با این اقدام ها و تداوم آن در آینده شاهد توسعه بیش از پیش این روستا و کل شهرستان پاوه و استان کرمانشاه باشیم.
  وی با اشاره به افتتاح ۲ طرح ورزشی این روستا گفت: موضوعی که برای من بسیار مهم و قابل تأمل است سرمایه گذاری بخش خصوص در روستا که بخش خصوصی آمده و در روستا سالن ورزشی احداث کرده و حتی از تسهیلات بانکی هم استفاده نکرده است.
  معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه افزود: تلاش داریم که روستای نسمه را حتما به عنوان روستای گردشگری تثبیت کنیم و اقدام های دیگری در باب توسعه وعمران آن در دستور کار داریم که انشاالله آینده بسیار روشنی در انتظار مردم این روستا خواهد بود.
  روستای نسمه در پنج کیلومتری شهر پاوه قرار دارد که با دارا بودن باغات بسیار زیبا و دره ای سرسبز چشم هر گردشکری را شگفت زده می کند.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *