×

تعریض و ایمن‌سازی جاده روانسر به پاوه مطالبه مردم اورامانات است

 • کد نوشته: 13967
 • ۱۳۹۸-۰۷-۱۴
 • 470 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: فرماندار شهرستان روانسر گفت: افزایش تصادفات در جاده روانسر به پاوه موجب نارضایتی عمومی شده و تعریض و ایمن‌سازی این مسیر دغدغه و مطالبه اصلی مردم منطقه اورامانات است.
  تعریض و ایمن‌سازی جاده روانسر به پاوه مطالبه مردم اورامانات است
 • به گزارش آوای باینگان و به نقل از ایرنا، سعدی مصطفی زاده روز یکشنبه  در نشست بررسی مسائل و مشکلات حوزه راه روانسر افزود: این شهرستان به دلیل قرار گرفتن در ابتدای منطقه اوامانات روزانه شاهد تردد حجم بالایی از مسافر است و این مهم موجب شده تا این شهرستان در حوزه راه نیازمند توجه ویژه باشد.

  وی تصریح کرد: هر چند فرهنگ رانندگی عامل اصلی وقوع تصادفات است اما متولیان باید با رفع نواقص و کمبودها، مسیری ایمن را ایجاد نمایند تا اطمینان خاطر کاربران جاده ای تامین شود.

  فرماندار روانسر ادامه داد: حذف اختلاف سطح جاده، شانه سازی استاندارد، افزایش تابلوهای اخباری و هشدار دهنده، افزایش دوربین های ثبت سرعت از جمله اقداماتی است که باید در محورهای شهرستان انجام شود.

  مصطفی زاده اضافه کرد: جاده کرمانشاه به روانسر نیز از محورهای پرتصادف استان است که نیازمند توجه بیشتر است.

  مسئول نگهداری راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه نیز گفت: ۲ کیلومتر از پروژه تعریض و بهسازی جاده روانسر به پاوه قیرپاشی و آماده آسفالت است که تا قبل از آغاز بارندگی ها آسفالت می شود.

  رحمت جلیلیان افزود: وظیفه اصلی راهداری نگهداری وضعیت موجود است اما با توجه به شرایط خاص منطقه اورامانات، سازمان راهداری برای توسعه جاده قزانچی به روانسر و روانسر به پاوه ورود کرده و پروژه هایی را انجام داده است.

  وی تصریح کرد: کمبود اعتبار مهمترین مشکل و مانع اجرای پروژه ها در حوزه راه است.

  مسئول نگهداری راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه ادامه داد: عمده تصادفاتی که در جاده روانسر به پاوه رخ می دهد تصادفات رخ به رخ است و از نوع واژگونی بسیار کم است.

  جلیلیان اضافه کرد: محور کوزران به روانسر فاقد شانه مناسب است که شانه سازی و ایجاد پارکینگ در فواصل مختلف در دستور کار این اداره کل خواهد بود.

  منطقه اورامانات شامل شهرستانهای پاوه، روانسر، ثلاث باباجانی و جوانرود می شود.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *