×

نماینده مردم اورامانات:
تغییر راهبرد دفاعی کشور برای دشمنان حامل هشدار قاطع بود

 • کد نوشته: 26492
 • ۱۴۰۳-۰۲-۲۳
 • 62 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: کشوری که در روزگار دفاع مقدس در تامین کوچکترین پشتیبانی‌های نظامی دچار چالش بوده است امروز پاسخ آن رژیم کودک کش را قاطعانه، فناورانه و عزتمندانه از خاک خود می‌دهد.
  تغییر راهبرد دفاعی کشور برای دشمنان حامل هشدار قاطع بود
 • به گزارش آوای باینگان به نقل از ایسنا، آرش زره تن لهونی در نطق میان دستور خود در جریان جلسه علنی امروز مجلس، بیان کرد: با استعانت از خداوند متعال آخرین نطق خود را در مجلس شورای اسلامی به مردم عزیز کشورم به ویژه مردم سلحشور و عالم اورامانات تقدیم می‌ کنم.

  وی در ادامه اظهار کرد: امروز عزت ایران در بین تمامی ملت ها زبانزد است. کشوری که در روزگار دفاع مقدس در تامین کوچکترین پشتیبانی‌های نظامی دچار چالش بوده است امروز پاسخ آن رژیم کودک کش را قاطعانه، فناورانه و عزتمندانه از خاک خود می‌دهد، تغییر راهبرد دفاعی کشور از صدر استراتژیک به بازدارندگی موشکی برای صاحبان خرد و تجربه پیام واضحی دارد این اقدام به هنگام که با رهبری فرمانده کل قوا انجام پذیرفت برای دوستان دلگرمی و برای دشمنان حامل هشدار قاطع بود.

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جهان اسلام و مستعضفان اکنون قدرتی را احساس می‌کنند که به یاری خداوند متعال در سال‌های پیش رو، قدرت اقتصادی منطقه غرب آسیا هم خواهد شد .

  زره تن لهونی خطاب به مردم حوزه انتخابیه خود پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر، گفت: اکنون که چهار سال از مجلس یازدهم گذشته است با افتخار عرض می‌کنم که در کار شما عزیزان با عبور از بحران‌های سخت و کم نظیر  مانند پاندمی کرونا موفق به حرکت در مسیر توسعه شده‌ایم.

  وی در ادامه اظهار داشت: رشد قابل توجه سرانه گاز رسانی در منطقه اورامانات با تخصیص بیش از هزار و صد میلیارد تومان در چهار سال اخیر، بهسازی و احداث راه‌ها که می‌توان به تونل ثلاث و کنار گذره پاوه اشاره کرد، ساخت قطعه ده کیلومتری دو بانده بعد از روانسر، ثبت صدها کیلومتر آسفالت اصلی و روستایی ما و احداث و راه‌اندازی دو بیمارستان در ثلاث باباجانی و روانسر در کنار تجهیز سایر مراکز درمانی و بهداشتی از دیگر اقدامات صورت گرفته است.

  نماینده مردم در مجلس یازدهم تاکید کرد: بازگشایی مرز مسافربری شوشمی که معبر اقتصاد و توریسم است، اجرای چندین پروژه آبرسانی، تصویب مطالعه و اجرای سد نوئل جوانرود در قانون بودجه که مطالعات آن نیز آغاز شده است و همچنین اقدام ویژه در تصویب قانون تجارت مرزنشینان که این قانون یک پروسه سه ساله را طی کرد و از طرح اولیه آن که در اسفند ماه ۹۹ با امضای ۶۶ نفر از نمایندگان مجلس به هیئت رئیسه تقدیم شد تا تصویب قانون در اسفند سال ۱۴۰۲ یک پروسه سه ساله را طی کرد و به طور مستمر پیگیری شد که در نهایت به نتیجه رسید.

  عضو کمیسیون  برنامه و بودجه در مجلس یازدهم ضمن تقدیر و تشکر از رئیس جمهور ادامه داد: از آقای رئیس جمهور برای عمل به وعده خود در سفر استانی به کرمانشاه که دستور ارائه لایحه تجارت مرزنشینان را به مجلس دادند، تقدیر و تشکر دارم، همچنین از شما همکاران عزیز که سنگ تمام گذاشتید صمیمانه تشکر می‌کنم، قطعا اگر این موضوع لایحه نمی‌شد، به صورت طرح اجرایی شدن آن با مشکل روبرو بود، در بیست و ششم خرداد ماه پایان مهلت سه ماهه دولت است که انشاالله سریعتر ساز و کار اجرایی این لایحه فراهم شود تا راهگشای چالش بیکاری جوانان این منطقه از کشور باشد.

  این نماینده مجلس در ادامه افزود: مواردی که عرض کردم و ده‌ها پروژه بزرگ و کوچک دیگر که اقتضای حال و زمان محدود نطق این امکان را نمی‌دهد که به تک تک آنها اشاره کنم از جمله فعالیت‌های صورت گرفته در طول سالیان خدمت اینجانب در مجلس شورای اسلامی است.

  وی در ادامه یادآور شد: امروز که در کسوت نماینده شما مردم عزیز آخرین نطق خود را ارائه می‌دهم بر خود می‌بالم که وکیل و مورد اعتماد مردمی بودم که در صفات و فضیلت‌های انسانی در جایگاه بهترین‌ها هستند، طی این سال‌ها اگرچه کارهای بسیاری انجام شد، اما اقدامات فراوانی نیز در پیش رو است، بنابراین زمان نطق پایانی را نه تنها به مرور اجمالی و کلی کارنامه نمایندگی اختصاص می‌دهم، بلکه در آخرین موقعیت موجود به عنوان نماینده مردم شریف اورامانات عرض می‌کنم هرچه برای این مردم کار کنیم کم است و باید تمرکز بیشتری بر زیرساخت‌های توسعه داشته باشیم و موضوعات صنعتی و گردشگری کشاورزی، تخصیص آب و باز چرخانی آب و اجرای سامانه سردسیری همچنین تقویت و ایمن سازی راه‌های مواصلاتی را توأم با پیوست‌های اجتماعی و فرهنگی مد نظر و عمل قرار دهیم.

  زره تن لهونی خاطرنشان کرد: احساس بنده در روزهای پایانی نمایندگی مردم عزیزم مانند حس خداحافظی از دوستی عزیز و رفیقی صمیمی است، اما مانند همیشه بر عهدی که بسته‌ام پایبند هستم و تا پای جان خدمتگزار مردم خواهم بود.

  منبع: ایسنا

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *