×

خرید ماسک و ملزومات بهداشتی به جای حبس و زندان

 • کد نوشته: 15693
 • ۱۲,آذر ۱۳۹۹
 • 737 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان پاوه از خرید 2 هزار پانصد و پنجاه عدد ماسک تنفسی توسط یک متهم بجای حبس و زندانی و توزیع در بین نیازمندان خبر داد.
  خرید ماسک و ملزومات بهداشتی به جای حبس و زندان
 • به گزارش آوای باینگان به نقل از سلام پاوه : دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان پاوه از خرید ۲ هزار پانصد و پنجاه عدد ماسک تنفسی توسط یک متهم بجای حبس و زندانی و توزیع  در بین نیازمندان خبر داد.

  نوید صحرایی اظهار داشت: در اجرای سیاستهای کلی قوه قضاییه مبنی بر کاهش جمعیت زندانیان ؛ کیفر زدایی ؛ حبس زدایی و اعمال مجازت های جایگزین حبس؛ این سیاست در دستور کار دادگستری شهرستان پاوه قرار گرفته است.

  وی افزود: اخیرا احکام زیادی در راستای مجازات های جایگزین حبس اجرایی شده است و بخاطر شیوع کرونا ما این بحث را اختصاصا در دستور کار قرار داده ایم و با هماهنگی هایی که با شعب صادر کننده رای به عمل آمده است؛ شعب و قضات محترم دادگاه اقدام به صدور مجازات های جایگزین حبس در راستای الزام محکومین به تهیه و توزیع وسایل بهداشتی از قبیل ماسک و الکل صادر کرده اند.

  صحرایی گفت: پس از قطعی شدن اجرای این احکام در مرحله اول؛ محکومین اقدام به خریداری ماسکهای تنفسی کردند که تعداد ۲۵۵۰ عدد ماسک تنفسی تهیه و از طریق اجرای احکام کیفری در اختیار سپاه ناحیه پاوه قرار گرفته شد و به همراه پک های مواد غذایی در اختیار افراد بی بضاعت و مستمند قرار می گیرد.

  دادستان پاوه ادامه داد و گفت: امیدواریم با توجه به همت و اراده مجموعه دادگستری پاوه برای گستردگی این موارد ؛ در روزهای آینده نیز این را در دستور کار خود قرار داده که ان شاالله بتوانیم با اعمال چنین مجازات هایی از شیوع بیماری کرونا؛ به ویژه در میان اقشار مستضعف جلوگیری کنیم.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *