×

درخواست نماینده اورامانات از رییس دستگاه قضا برای رسیدگی به وضعیت کولبری

 • کد نوشته: 15612
 • ۱۳۹۹-۰۸-۲۷
 • 388 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس از مطالبه خود برای ساماندهی وضعیت کولبران از رئیس قوه قضاییه خبر داد و گفت: آیت‌الله رئیسی بزودی سفری به کرمانشاه خواهند داشت و براین اساس مطالبه مردم را نسبت به بازگشایی معابر کولبری در نشست دیروز مطرح کردم.
  درخواست نماینده اورامانات از رییس دستگاه قضا برای رسیدگی به وضعیت کولبری
 • به گزارش پایگاه خبری آوای باینگان، آرش زره‌تن لهونی عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نشست دیروز این کمیسیون با رئیس قوه قضاییه گفت: نمایندگان مجلس در این جلسه از اقدامات آیت‌الله رئیسی که توانسته مردم را در حل مشکلات قضایی کشور امیدوار کند، تقدیر و تشکر کردند.

  وی ادامه داد: با توجه به سفر آقای رئیسی به استان کرمانشاه، دو مطالبه اصلی مردم شهرستان های پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر را درباره ساماندهی وضعیت کولبری و حقابه مردم منطقه خدمت رییس دستگاه قضا مطرح کردم.

  نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس با بیان اینکه رفع معضل بیکاری در این منطقه جزو مطالبات اصلی مردم است، اظهار کرد: یکی از مشکلات اصلی مردم حوزه انتخابیه من بیکاری است که رسیدگی به دو موضوع کولبری و حقابه برای کشاورزی و صنعت می‌تواند، به کاهش آمار بیکاری کمک کند.

  زره‌تن‌لهونی ضمن اشاره به بحث کولبری در این شهرستان‌ها بیان کرد: بازگشایی دو مرز شوشمی و شیخ صالح که پروسه رسمی شدن آن در جریان است، می‌تواند به عنوان مرز مسافری رسمی مورد استفاده قرار بگیرد و موجب رونق منطقه شود اما تا آن زمان که امکان دارد کمی طولانی شود، نیاز داریم که معابر کولبری بازگشایی شوند.

  عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: ساماندهی موضوع کولبری در مناطق مرزی و بازگشایی مرز کولبری باعث رونق منطقه خواهد شد و در صورت بازگشایی این معابر طوری برنامه‌ریزی شود، که منافع آن به عامه مردم برسد و دیگر شاهد اتفاق‌های ناگواری که هر چند وقت یکبار برای کولبران می‌افتد و موجب آزردگی مسئولان و مردم می شود، نخواهیم بود.

  نماینده مردم پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی و روانسر در مجلس تاکید کرد: مشکل بعدی این منطقه تخصیص آب از آب‌های مرزی و سد داریان برای کشاورزی، شرب و صنعت این چهار شهرستان است. اکنون شاهدیم که بخشی از آب‌ها از کشور خارج می‌شود و بخش دیگر هم به استان‌های همجوار منتقل می شود و متاسفانه برای این چهار شهرستان هیچگونه تخصیصی مشخص نشده است.

  زره تن لهونی اظهار کرد: ما مخالف انتقال آب به استان‌های نیازمند نیستیم اما حتما باید تخصیص قابل قبولی از این آب‌ها برای مردم منطقه ما هم در نظر گرفته شود.

  وی گفت: رییس قوه قضاییه در پاسخ به این مطالبات ضمن تاکید بر حل مشکلات کولبری گفت، کولبری جزو دغدغه‌های مردم منطقه است و حتما این موضوع را به شکل ویژه پیگیری و دنبال خواهد کرد./

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *