×

سراب روانسر ساماندهی می‌شود

 • کد نوشته: 26483
 • ۱۴۰۳-۰۲-۱۸
 • 81 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری استان کرمانشاه از برنامه‌ریزی برای ساماندهی سراب روانسر خبر داد.
  سراب روانسر ساماندهی می‌شود
 • به گزارش آوای باینگان، سید محمدامین حسینی در گفت و گو با ایسنا، از سراب روانسر به عنوان یکی از جاذبه‌های مهم گردشگری این شهرستان نام برد و اظهارکرد: این سراب زیبا و دیدنی که در دل شهر روانسر قرار گرفته، همواره در تعطیلات آخر هفته و پیک سفرها میزبان گردشگران زیادی از جاهای دور و نزدیک است.

  وی تصریح کرد: با وجود اینکه این سراب زیبا جاذبه‌ای مهم و پربازدید در شهرستان روانسر به شمار می رود، اما متاسفانه زیرساخت های گردشگری چندانی در اطراف آن وجود ندارد و تاکنون بهره چندانی از این ظرفیت مهم نبرده ایم. 

  مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری کرمانشاه افزود: در سفر سال گذشته استاندار کرمانشاه به روانسر، برنامه ساماندهی این سراب مصوب شد و قرار بر این شد که شرکت توسعه گردشگری طرح مطالعاتی و امکان‌سنجی آن را اجرایی کند. 

  وی با بیان اینکه طرح مطالعاتی و امکان سنجی سراب روانسر توسط شرکت توسعه به پایان رسیده، عنوان کرد: طبق مطالعات صورت گرفته، طرح‌هایی همچون تفریحات آبی و هیجانی، سوئیت‌های اقامتی، رستوران و تالار پذیرایی قابلیت اجرایی‌شدن در سراب روانسر را دارند. 

  حسینی در خصوص شروع عملیات اجرایی ساماندهی سراب روانسر با توجه به مطالعات انجام شده هم گفت: علیرغم اینکه فاز مطالعاتی سراب روانسر توسط شرکت توسعه گردشگری صورت گرفته، اما از آنجایی که این منطقه گردشگری در محدوده شهرداری روانسر قرار دارد، باید نشستی با شهرداری، آب منطقه‌ای و فرمانداری داشته باشیم تا در رابطه با اجرای پروژه تصمیم‌گیری شود. 

  وی تاکید کرد: اگر قرار بر این باشد که اجرای طرح ساماندهی سراب روانسر توسط شرکت توسعه گردشگری اجرایی شود، این شرکت باید بهره بردار آن نیز باشد، لذا باید تصمیم‌گیری نهایی در این خصوص با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذیربط باشد. 

  مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری  کرمانشاه در رابطه با خشکسالی‌هایی که در سالهای اخیر سراب روانسر را تهدید کرده نیز گفت: خوشبختانه امسال شاهد بارش‌های خوبی بودیم و قطعا برای سالجاری مشکلی در این سراب نخواهیم داشت. 

  وی یادآور شد: نزدیکی سراب روانسر به مرکز استان، قرار گرفتن در ورودی مسیر تردد گردشگران به منطقه ثبت جهانی شده اورامانات، مجاورت با گوردخمه‌ای باستانی، نزدیکی به غار قوری قلعه و جاذبه‌های طبیعی بکر و چشم نواز اهمیت این سراب دیدنی را دو چندان کرده، لذا باید یک برنامه‌ریزی منسجم و درست برای استفاده بهینه از این جاذبه گردشگری داشته باشیم که این موضوع در دستور کار قرار گرفته است. 

  منبع: ایسنا

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *