×

سهم جهاد کشاورزی در بحران کم آبی پاوه صفر بود

 • کد نوشته: 21067
 • ۵,شهریور ۱۴۰۱
 • 118 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: فرماندار پاوه گفت: سهم جهاد کشاورزی در کمک رسانی های پاوه که کمترین توجهی برای نجات باغات نداشتند صفر بود.
  سهم جهاد کشاورزی در بحران کم آبی پاوه صفر بود
 • به گزارش خبرنگار آوای باینگان، فرماندار شهرستان پاوه در نشست بحران کم آبی باغات شهرستان که با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی و نماینده اورامانات در مجلس برگزار شد در سخنانی ضمن خیر مقدم به مهمانان اظهار داشت: پاوه شهر بدون زمین کشاورزی و شهر بدون صنعت است.

  دکتر اردشیر رستمی افزود:چون زمین کشاورزی مرغوبی در شهرستان یافت نمی شود و بدلیل موقعیت و توپوگرافی خاص این منطقه عمده فعالیت مردم این شهرستان باغداری است به طوری که ۴ هزار از ۹ هزار هکتار باغات اورامانات مربوط به پاوه است.

  وی گفت: تمام زندگی باغداران شهرستان چند اصله درختی است که منبع درآمد آنها می باشد و در این شرایط بحران کم آبی اگر احساس کنند که سالها درخت منبع درآمد آنها آب ندارد؛ قابل تحمل نیست.

  وی ادامه داد: ما در شهرستان با مشکل آب شرب هم مواجه بودیم شهر بانه وره هم اکنون آبرسانی سیار دارد و تانکرهایی مرتب در حال آبرسانی به این شهر هستند و بخشی از محلات پاوه همچون چورژی نیز با این مشکل مواجه است.

  فرماندار پاوه گفت: در این فصل تابستان از دیگر ارگان ها و سازمانها گدایی تانکر کردیم بلکه بتوانیم در این شرایط بحرانی کمی از مشکل کم آبی را حل کنیم.

  وی افزود: اما جای گلایه به وزارتخانه جهاد کشاورزی هست،چرا که بقیه ارگانها در این بحران یاری رسان ما بودند اما از طرف جهاد کشاورزی هیچ کمکی به ما نشد و حتی یک تانکر برای آبرسانی در اختیار ما قرار ندادند.

  دکتر رستمی افزود: در این تابستان تنها سازمانی که نتوانست در این کم آبی های شهرستان کمک کند جهاد کشاورزی بود.

  فرماندار پاوه گفت: امروز اگر در کوتاه مدت و تا یک ماه آینده برنامه ای دارید هرچه زودتر به مرحله اجرایی برسانید و برنامه ریزی های لازم در بلند مدت هم انجام شود.

  وی در پایان گفت: سهم جهاد کشاورزی در کمک رسانی ها به باغات پاوه که کمترین توجهی برای نجات باغات نداشتند صفر است.

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *