×

رامین پی بردی
ضرورت تشکیل شبکه خلاقان گردشگری در هورامان

 • کد نوشته: 21239
 • ۱۴۰۱-۰۶-۲۷
 • 630 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: رامین پی‌بردی از فعالان و صاحب نظران شناخته شده حوزه گردشگری کرمانشاه و از برنامه ریزان رویداد کرمانشاه و کردستان 2020 در یادداشتی خواهان تشکیل شبکه خلاقان گردشگری در منطقه هورامان با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های افراد خلاق و شناخته شده این حوزه شده است.
  ضرورت تشکیل شبکه خلاقان گردشگری در هورامان
 • پایگاه خبری آوای باینگان – کرمانشاه در فهرست شهرهای خلاق دنیا اتفاق بسیار مبارک و خجسته ای بود که زمینه ساز بروز و ظهور کسب و کارهای متعددی در حوزه غذا و انواع خوراکی‌هاست و چنانچه بیشتر به آن پرداخته شود دامنه آن گسترده تر و وسیعتر  گردیده و کرمانشاه را علاوه بر جاذبه های گوناگون به مقصدی برای گردشگری غذا نیز مبدل خواهد نمود که یکی از مهمترین اهداف ثبت کرمانشاه در فهرست شهرهای خلاق نیز همین موضوع  بود. 

  کسب عنوان شهر خلاق غذا و تداوم آن در صورتی موفقیت آمیز است که همراه با خلق رویدادهای مرتبط بوده تا به بهانه های مختلف نام زیبای کرمانشاه را در صدر اتفاقات گردشگری کشور قرار دهد. به عنوان مثال یکی از ظرفیت های کمتر پرداخته شده در استان موضوع نان است که در اطراف و اکناف استان و بسته به ذائقه مردمان هر منطقه‌ای  نان‌های متنوعی تهیه می شود که می تواند به تنهایی موضوعی باشد برای خلق یک رویداد نو. 

  تجربه نشان داده که هر چقدر طراحی و اجرای رویدادها متکی به مردم باشد موفقیت و پایداری آن افزون تر خواهد گردید. به همین سبب و با توجه به اینکه تنها در روستاها بقایای پخت نان‌های سنتی را می‌توان یافت به نظر می‌رسد که در صورت برپایی این رویداد در روستا ضریب موفقیت آن چندین برابر می شود.

  در طول سالیان گذشته روستاهای شهرستان پاوه به همت اهالی و برنامه ریزی خوب فعالین گردشگری در توسعه گردشگری روستایی بسیار موفق عمل نموده اند و تعداد زیادی از روستاهای منطقه از اقتصاد و اشتغال گردشگری بهره لازم را برده‌اند.

  به یاد دارم که در سنوات پیشین در شهر باینگان به همت جناب آقای رستم زاده و گروه نیک اندیشان جشنواره ای با موضوع نان، غذا و خوراکی‌های بومی و محلی برگزار شد که بسیار هم مورد استقبال گردشگران واقع گردید.

  در شهرستان پاوه و روستاهای تابعه آن فعالین گردشگری بسیار توانمندی  وجود دارد که به خوبی در توسعه گردشگری روستایی و  ثبت جهانی اورامان موفق عمل نموده اند و ثمره ارزشمندی برای معرفی هر چه بیشتر منطقه خلق نموده اند که زیبنده است آنان را بیش از پیش گرامی داشته و از مجموعه تجارب و اندیشه نابشان در خلق ثروت برای شهرستان استفاده نمایند.

  در تمام دنیا افراد خلاق را بسیار ارج نهاده و تقدیر می نمایند و به همین دلیل است که شاهد موفقیت اقتصادهای بومی و محلی مبتنی بر استعداد این گونه افراد هستیم.

  به همین منظور از فرماندار شهرستان پاوه انتظار می رود که با توجه به این ظرفیت عظیم ایجاد شده نسبت به تشکیل اولین شبکه خلاقان گردشگری مساعدت نموده و فضایی نو را برای توسعه مجدد صنعت گردشگری در پاوه و سایر شهرستانهای استان فراهم نمایند./

  منبع: خبرگزاری کردپرس

  نویسنده: رامین پی بردی
  منبع: کردپرس
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *