×

طبیعت پاوه آماده میزبانی ورزشکاران ملی بعد از کرونا

 • کد نوشته: 14816
 • ۱۳۹۹-۰۴-۰۴
 • 4766 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: مدیر اداره ورزش و جوانان پاوه گفت: با دارا بودن تجربه کافی در میزبانی تیم ملی توانایی آن را داریم که به قطب اردوی تیم‌های ملی تبدیل شویم.
  طبیعت پاوه آماده میزبانی ورزشکاران ملی بعد از کرونا
 • به گزارش آوای باینگان و به نقل از فارس، مدیر اداره ورزش و جوانان شهرستان پاوه گفت: وجود سرانه ورزشی بالاتر از سطح کشوری از مهم ترین نقاط قوت شهرستان پاوه و فاصله از مرکز استان و نبود ملی پوش بزرگسال از مهم ترین نقاط ضعف ورزش پاوه است.

  سعدی توفیقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، اظهار داشت: به کمک اداره کل ورزش و جوانان در طول چندین سال اخیر سرانه ورزشی در شهرستان پاوه به بالاتر یک متر رسیده که از میانگین کشوری بسیار بالاتر است و این امکان ورزشی زمینه فعالیت رشته‌های ورزشی مختلف را در این شهرستان فراهم کرده است.

  وی ادامه داد: در شهرستان پاوه ۲ هزار و ۸۰۰ ورزشکار در قالب ۲۸ هیأت ورزشی فعالیت خود را دنبال می‌کنند و پر افتخارترین آن‌ها کشتی و پرمخاطب‌ترین آن‌ها فوتبال است، اما در سایر رشته‌ها در بخش آقایان و بانوان نیز استعدادهای خوبی در این شهرستان وجود دارد.

  مدیر اداره ورزش و جوانان پاوه با اشاره به طبیعت بسیار زیبا و آب و هوای دلپذیر اورامانات، اضافه کرد : شهرستان ما به علت دارا بودن زیرساخت‌های مناسب ورزشی و آب و هوای بسیار دلپذیر و هتلینگ بسیار مناسب توانایی میزبانی مسابقات مختلف ورزشی را، همان گونه که در گذشته نیز ثابت کرده، داراست و می‌توانیم بعد گذر از بیمار کرونا میزبان اردوهای تیم ملی در سطوح مختلف باشیم.

  وی یادآور شد: شهرستان پاوه در سال ۱۳۸۰ میزبان مسابقات آزاد و فرهنگی جوانان کشور، در سال ۱۳۹۳ میزبان اردوی تیم ملی نوجوانان و در سال ۱۳۹۸ نیز میزبان اردوی تیم ملی هندبال بود و این ظرفیت در این شهرستان وجود دارد که بعد از عبور از بیماری کرونا میزبان مسابقات و اردوهای در رشته‌های مختلف در سطح تیم ملی باشیم.

  توفیقی یادآور شد: میزبانی مسابقات و اردوها تنها با صحبت امکان‌پذیر نیست، اما ما در شهرستان پاوه با توجه به پتانسیل‌های لازم همچون آب و هوا، هتل، استخر، سالن تمرین و… و از طرف دیگر با دارا بودن تجربه کافی در میزبانی تیم ملی توانایی آن را داریم که به قطب اردوی تیم‌های ملی تبدیل شویم.

  مدیر اداره ورزش و جوانان پاوه با اشاره به نقاط ضعف این شهرستان در ورزش، گفت: بعد مسافت ورزشکاران ما از مرکز استان باعث شده است بسیاری از ورزشکاران ما در مسابقات سطح استانی و ملی حاضر نشده و پس از ورود آن‌ها به سنین جوانی و بزرگسالی ورزش را کنار بگذارند و همین مساله به بزرگ‌ترین نقطه ضعف ورزش در شهرستان پاوه تبدیل شده است.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *