×

طرح کمربندی پاوه به دلیل مخالفت‌های شورای شهر اجرایی نشد / اجرای پروژه اکنون به ۳۰۰ میلیاردتومان اعتبار نیاز دارد

 • کد نوشته: 16351
 • ۱۳۹۹-۱۲-۱۵
 • 438 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: فرماندار پاوه مخالفت‌های شورای شهر و شهرداری طی سالیان گذشته را دلیل اصلی عدم اجرای پروژه کمربندی پاوه دانست و گفت: این پروژه در سال های گذشته با هزینه بسیار کمتری اجرایی می شد ولی اکنون با افزایش تورم‌ این هزینه به ۳۰۰ میلیارد تومان رسیده است.
  طرح کمربندی پاوه به دلیل مخالفت‌های شورای شهر اجرایی نشد / اجرای پروژه اکنون به ۳۰۰ میلیاردتومان اعتبار نیاز دارد
 • به گزارش آوای باینگان، پرویز ایده پور در گفتگو با خبرنگار کردپرس به سابقه ۲۴ ساله طرح کمربندی پاوه اشاره کرد و گفت: در سال ۱۳۷۵ مهندس خرم وزیر راه وقت، ضرورت احداث کمربندی پاوه را تشخیص می‌دهد و دستور اجرای آن را صادر می‌کند و در همان سال نقشه مطالعاتی طرح آماده می‌شود ولی کارشناسان وزارتخانه با تصور اینکه پاوه جزو کردستان است این مطالعات را به استان همجوار ارسال می‌کنند.

  وی افزود: این نقشه‌ها در سال های اخیر از کردستان گرفته شد و برای فاز دوم مطالعات که به طراحی ابنیه و پل مربوط است از محل اعتبارات استانی بودجه اختصاص دادیم و این کار هم تمام شد و پروژه به مرحله اجرایی رسید.

  فرماندار پاوه در مورد مشخصات این طرح گفت: پروژه کمربندی به طول ۱۷۴۰۰ کیلومتر از سه راه باینگان آغاز شده و به روستای نوریاب در خروجی پاوه به سمت نودشه متصل می شود و در طول مسیر در چند نقطه به شهر پاوه وصل می شود و به حل مشکل ترافیک بسیار کمک می کند.

  وی بخش مهمی از ترافیک شهر پاوه را ناشی از عبور کامیون های سنگین دانست و گفت: به صورت میانگین روزانه ۱۰۰ تا ۱۲۰ کامیون ترانزیتی از پاوه عبور می‌کنند و باعث ترافیک می‌شوند که با اجرای کمربندی این مشکل حل می‌شود‌.

  شورای شهر و شهرداری مخالف اجرای کمربندی

  ایده پور در ادامه مخالفت های شورای شهر و شهرداری پاوه با ایجاد کمربندی را دلیل اصلی عدم اجرای پروژه طی سال‌های گذشته عنوان کرد و گفت: در دوران استانداری آقای رضایی بابادی در نشستی که در فرمانداری و با حضور ایشان برگزار شد اعضای شورای شهر و شهردار وقت با ارایه این توجیه که ایجاد کمربندی، شهر از رونق اقتصادی می افتد، با اجرای پروژه مخالفت کردند و در ملاقات دیگری با استاندار وقت وی را متعاقد کردند که پروژه اجرا نشود و اعتبار پروژه به جای دیگری اختصاص یافت.

  وی در دنباله سخنانش عنوان کرد: در اولین سفر آقای بازوند استاندار کرمانشاه به شهرستان پاوه، باز هم شورای شهر در کارگروه برنامه‌ریزی شهرستان با اجرای کمربندی مخالفت کردند و پروژه همچنان راکد باقی ماند.

   فرماندار پاوه گفت: تا اینکه در سفر سال گذشته استاندار به پاوه، بر ضرورت اجرایی کردن این طرح تاکید کردیم و عنوان شد اجرای کمربندی با توجه به ترافیک سنگین پاوه اجتناب ناپذیر است و باید اجرای پروژه را زودتر شروع کنیم.

  اجرای پروژه ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه می خواهد

  وی خاطرنشان کرد: در سالیان گذشته این امکان وجود داشت که با هزینه بسیار کمتری کمربندی اجرا شود ولی طبق برآوردهای سال گذشته اداره راه و شهرسازی، اجرای این پروژه ۲۴۰ میلیارد تومان هزینه لازم دارد و با توجه به افزایش تورم این مبلغ در سال جاری به بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان رسیده است. یعنی هر کیلومتر حدود ۲۰ میلیارد تومان.

  منبع: کردپرس

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *