×

غار کاوات با کاهش جدی آب دهی مواجه شده است

 • کد نوشته: 13705
 • ۱۴,شهریور ۱۳۹۷
 • 2644 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: غار کاوات به عنوان یکی از منابع اصلی تامین آب شرب شهر جوانرود با کاهش جدی آب دهی مواجه گردیده است و برای جلوگیری از بی آبی, شهروندان در مصرف آب صرفه جویی کنند

  غار کاوات با کاهش جدی آب دهی مواجه شده است
 • به گزارش آوای باینگان و به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه، علی رحمانی مدیر امور آبفای جوانرود گفت : طی بازدیدی که روز دوشنبه مورخ ۱۲ شهریورماه ۹۷ همراه با مهندس ذائبی مدیر امور آب اورامانات و کارشناسان آب منطقه ای در راستای دبی سنجی و انجام اندازه گیری های لازم از منابع تامین آب بازدید به عمل آمد مشخص گردید غار کاوات با کاهش جدی آب شرب مواجه گردیده است.

  وی افزود: این منبع هم اکنون حدود ۵۰ لیتر در ثانیه آبدهی دارد و این موضوع برای شهروندان جوانرود و روستاهایی که تحت پوشش آب شهری هستند، بسیار نگران کننده است.

  به گفته مدیر امور آبفای جوانرود، باتوجه به اینکه هنوز در فصل گرم سال قرار داریم، روند رو به کاهش آب غار کاوات تا زمان فصل شروع بارندگی ادامه دارد.

  رحمانی تأکیدکرد: به منظور جلوگیری از بحران کم آبی و قطع آب, مدیریت مصرف و صرفه جویی و مصرف بهینه آب بسیار ضروری است و نیازمند عزم و توجه جدی شهروندان به توصیه‌های امور آبفا و بهره بری درست از این نعمت الهی هستیم.

  وی ضمن تشکر و سپاس از شهروندان جوانرودی که در تابستان جاری در راستای مدیریت مصرف همیار و همراه و حامی آبفای شهری بوده اند، گفت: با توجه به اینکه ۴۰ روستا و بیش از ۱۶ هزار انشعاب بصورت آحاد در شهر جوانرود متمرکز هستند و نیز بر اثر زلزله آبان ماه سال گذشته و زلزله های اخیر تعداد زیادی از شهروندان از سرپل و ذهاب، تازه آباد ثلاث باباجانی و روستاهای تابعه و روستاهای جوانرود، محل سکونت خود را ترک و در شهر جوانرود سکونت گزیده اند، این وضعیت نیاز آبی را مضاعف نموده و نیازمند دقت در مصرف و پرهیز از هرگونه مصارف بی رویه است و این ممکن نیست و کمک و همیاری شهروندان را در این راستا می طلبد.

  لذا کماکان انتظار داریم شهروندان محترم جوانرودی و سایر ساکنین و مشترکان آبفا نسبت به صرفه جویی در مصرف آب اهتمام بیشتری بنمایند.

  مدیر امور آبفای جوانرود از مردم خواست تا ازطریق پیامک و یا تماس ضروری شهروندان پر مصرف و یا مصارف غیر ضروری و هدررفت آب در شهر جوانرود را به منظور تسریع در برخورد به شماره تلفن های; ویسی۰۹۱۸۹۹۳۲۸۵۵ ، حیدری ۰۹۱۸۴۷۱۶۷۰۷ ، ویسی ۰۹۱۸۳۳۲۳۱۰۴ ، سامانه ۱۲۲ کرمانشاه و یا روابط عمومی آبفای جوانرود اطلاع دهند.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *