×

مراسم شکرگزاری برداشت انار در روستای زردویی باینگان برگزار شد

 • کد نوشته: 11816
 • ۱۳۹۵-۰۸-۱۵
 • 1323 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: مراسمی به پاس شکرگزاری از خداوند متعال به واسطه برداشت انار روز جمعه در روستای ‘زردویی’ شهرستان پاوه برگزار شد.

 • به گزارش آوای باینگان و به نقل از خبرنگار ایرنا، روستای زردویی از توابع بخش باینگان روز جمعه میزبان جمعیت زیادی از مردم نقاط مختلف کشورمان به ویژه انجمن های مردم نهاد و تورهای گردشگری بود.
  فرماندار پاوه گفت: همه ساله در اواسط پاییز باغداران این شهرستان پس از چیدن آخرین میوه های بهشتی، مراسم ویژه ای با عنوان جشن انار بر پا می کنند که هدف از برگزاری آن قدردانی از خداوند است.
  پرویز ایده پور افزود: باغداران پاوه ای در این روز با شور و شعف خاصی پایان فصل برداشت را جشن می گیرند و در برابر عظمت، سخاوت و کرامت باریتعالی سر تعظیم فرود می آورند.
  وی اظهار کرد: پذیرایی از میهمانان با غذاهای محلی و خوراکی های سنتی و انار از دیگر برنامه های جنبی مراسم جشن انار و شکرگزاری باغداران شهرستان پاوه در این روز است.
  وی افزود: برگزاری این مراسم و برنامه هایی از این نوع تأثیر بسیار زیادی در رشد و توسعه صنعت گردشگری شهرستان دارد، بطوری که امروز حدود سه هزار نفر در قالب تورهای گردشگری، انجمن های مردمی دوستدار محیط زیست و دیگر قشرهای مردم از استان و دیگر نقاط کشورمان در این مراسم شرکت کرده بودند.
  در پایان این مراسم بهاء الدین صالح پور، علی رخزادی و رستم رضایی به عنوان باغداران نمونه انار شهرستان پاوه معرفی شدند.
  روستای زردویی با بیش از یک هزار و ۴۰۰ تن جمعیت در فاصله ۴۵ کیلومتری شهر پاوه قرار دارد.
  سطح باغات انار شهرستان پاوه ۵۷۰ هکتار است که از این میزان ۹۰ هکتار نهال و ۴۸۰ هکتار بارور می باشد.
  متوسط عملکرد باغات انار پاوه ۷.۵ تن در هکتار است که سالانه حدود سه هزار و ۶۰۰ تن انار از باغات این شهرستان برداشت می‌شود.

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *