×

مراسم گرامیداشت “سالروز شکست حصر پاوه” برگزار نمی‌شود

 • کد نوشته: 17502
 • ۲۵,مرداد ۱۴۰۰
 • 272 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: فرمانده سپاه ناحیه پاوه از لغو برگزاری مراسم گرامیداشت سالروز شکست حصر پاوه برای مقابله با شیوع کرونا خبر داد.
  مراسم گرامیداشت “سالروز شکست حصر پاوه” برگزار نمی‌شود
 • به گزارش آوای باینگان، مسعود دوستی در گفت و گو با ایسنا، اضافه کرد: این مراسم هر ساله ۲۶ مرداد همزمان با سالروز شکست حصر پاوه در شهر پاوه برگزار می‌شد، اما امسال برگزاری آن برای مقابله با شیوع بیماری کرونا به برنامه های گفتگو محور تلویزیونی پیرامون این حادثه مهم تاریخی محدود شده است.

  دوستی یادآور شد: مراسم گرامیداشت “سالروز شکست حصر پاوه”  هر ساله با حضور مقامات عالی رتبه کشوری در پاوه برگزار می شد، اما امسال و سال گذشته به دلیل شیوع بیماری کرونا این مراسم برگزار نشد. 

   فرمانده سپاه ناحیه پاوه سپس اشاره ‌ای گذرا به ماجرای شکست حصر پاوه داشت و گفت: سال ۱۳۵۸ پاوه توسط گروه های معاند کومله و دموکرات محاصره شد که در این زمان امام خمینی(ره) برای اولین بار  از موضع فرماندهی کل قوا به همه نیروهای مسلح و مردم  پیام دادند که همه برای آزادسازی پاوه  به میدان بیایند.

  وی ادامه داد: در پی فرمان تاریخی امام (ره)، همه برای آزادسازی پاوه به کمک شهید چمران که یکی دو روزی بود به پاوه آمده بود، پای کار آمدند؛ کومله و دموکرات زمانی که فرمان امام خمینی (ره) را شنیدند فرار کردند که در این بین تعدادی زخمی و مجروح را در بیمارستان پاوه به فجیع ترین شکل ممکن به شهادت رساندند .

   فرمانده سپاه ناحیه پاوه تصریح کرد: سالروز شکست حصر پاوه به فرمان امام خمینی (ره)، یادآور مقاومت و ایستادگی مثال‌زدنی مردمانی است که در مبارزه با معاندین نظام و سرسپردگان استکبار جهانی در سال ۱۳۵۸ با نثار جان و مال خویش اجازه ندادند که وجبی از خاک میهن به دست متجاوزین بیافتد.

  منبع: ایسنا

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *