×

مقدمات بازگشایی مرز مسافری شوشمی در عید قربان امسال فراهم شده است

 • کد نوشته: 22902
 • ۱۴۰۲-۰۳-۱۷
 • 141 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: سرپرست فرمانداری شهرستان پاوه با اشاره به توافقات صورت گرفته در نشست اخیر استانداران کرمانشاه و حلبچه عراق و اهمیت راه‌اندازی سایت مسافری مرز شوشمی در موعد مقرر، گفت: مقدمات بازگشایی مرز مسافری شوشمی فراهم شده و ان شالله در عید قربان شاهد تردد مسافر از این مرز خواهیم بود.
  مقدمات بازگشایی مرز مسافری شوشمی در عید قربان امسال فراهم شده است
 • به گزارش آوای باینگان، «علیرضا حیدری» روز چهارشنبه در نشست هماهنگی بازگشایی و تردد مسافر در پایانه مرزی شوشمی شهرستان پاوه با حضور امیری مشاور استاندار کرمانشاه در امور عراق، سردار باقری فرمانده قرارگاه رمضان، مدیرکل سیاسی و انتظامی استانداری، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای و معاونین فرماندار و مسئولان دستگاه های متولی در سالن جلسات فرمانداری، افزود: با توجه به توافقات صورت گرفته و تاکید استاندار کرمانشاه سایت مسافری مرز شوشمی باید تا عید قربان مهیای تردد مسافران باشد.

  وی خطاب به دستگاه های متولی گفت: تا زمان مقرر باید تمام زیرساخت های لازم جهت راه اندازی سایت موقت مسافری در مرز شوشمی آماده شوند و انشاالله شاهد تردد مسافر از این مرز باشیم.

  سرپرست فرمانداری پاوه افزود: کارگروهی با مسئولیت راهداری شهرستان جهت برطرف نمودن نواقصات سایت مرز شوشمی تشکیل و در کوتاه ترین زمان ممکن این نواقصات برطرف گردد.

  وی همچنین گفت: ضروری است ۲ گیت با امکانات و تجهیزات کامل جهت سهولت کار در مرز مستقر شوند.

  حیدری افزود: در روزهای ۳۰ و ۳۱ خرداد نیز قطعا مانور آمادگی کامل دستگاه های متولی امر در سایت موقت تردد مسافر در شوشمی صورت بگیرد و در این روز دیگر هیچ کوتاهی از هیچ دستگاهی پذیرفتنی نیست.

  مدیرکل راه سازی و حمل نقل جاده ای استان کرمانشاه نیز در این جلسه گفت: کانکس ها و گیت لازم جهت تردد مسافر از مرز شوشمی آماده نصب است و همچنین سایر تعهدات خود را جهت راه اندازی سایت مسافری انجام خواهیم داد.

  مشاور استاندار کرمانشاه در امور عراق نیز در این نشست با بیان اینکه استاندار کرمانشاه بعد از انتصابشان نگاه ویژه ای به مرز ایران و عراق خصوصا در شهرستان پاوه داشته اند، گفت: استان کرمانشاه تنها استانی است که هم با اقلیم کردستان و هم با دولت مرکزی عراق مرز مشترک دارد و این یک نعمت آشکار است.

  «یونس امیری» افزود: گذشتگان ما در کمال تاسف بنا به هر دلایلی نسبت به این نعمت ها غافل بوده اند لذا درخواست دارم که مسئولان بصورت جهادی نگاه ویژه ای به این فرصت غرق در نعمت ما با عراق داشته باشند.

  وی گفت: ما باید نسبت به این موضوع انگیزه سیستمی و تشکیلاتی نداشته باشیم چرا که قبلا امتحانش پس داده شده است لذا ما باید نگاهمان نسبت به این مرز را حتی شهرستانی و استانی نبینیم بلکه در سطح ملی ببینیم.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *