×

مهمترین مسئله در شهرستان مرزی پاوه کولبری است

 • کد نوشته: 26658
 • ۱۴۰۳-۰۴-۲۱
 • 28 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: فرماندار پاوه با اشاره به کمبود اعتبار در بخش‌های مختلفی از جمله مباحث فرهنگی و زیرساختی مهمترین مسئله در شهرستان مرزی پاوه را بحث کولبری دانست.
  مهمترین مسئله در شهرستان مرزی پاوه کولبری است
 • به گزارش آوای باینگان، علیرضا فرماندار پاوه در نشست شورای اداری این شهرستان که با حضور حاج ماموستا قادری امام جمعه پاوه و رستگار یوسفی نماینده مردم پاوه و اورامانات برگزار شد ضمن عرض تسلیتِ ایام محرم از عموم مردم و مسئولین به جهت حضور در انتخابات اخیر تقدیر و تشکر بعمل آورد.

  فرماندار پاوه ضمن تبریک به دکتر پزشکیان و آرزوی موفقیت و سربلندی برای ایران اسلامی، حضور و وجود علمای دینی و بزرگان منطقه از جمله حاج ماموستا ملا‌قادرقادری را بسیار ارزنده دانست و افزود: راهنمایی‌ها و نصایح امام‌جمعه محترم همواره موجبات آرامش را فراهم آورده است.

  علیرضا حیدری با اشاره به اینکه نماینده فعلی منطقه اورامانات به واسطه‌ی خدمات و سِمت‌های قبلی که در شهر پاوه داشته‌اند با مشکلات منطقه و علی‌الخصوص این شهرستان آشنایی دارند به بیان اهم دغدغه‌های مردم پاوه پرداخت.

  وی با اشاره به کمبود اعتبار در بخش‌های مختلفی از جمله مباحث فرهنگی و زیرساختی مهمترین مسئله در شهرستان مرزی پاوه را بحث کولبری دانست و افزود: امیدواریم در قانون جدید ساماندهی مرزنشینان و نظارت بر تجارت مرزی (کولبری) و با پیگیری جناب آقای یوسفی در مجلس شورای اسلامی این مشکل نیز حل گردد.

  فرماندار پاوه افزود: در بحث کولبری موضوع معیشت مردم مدنظر است و آیین‌نامه‌ی که برای قانون کولبری در دست تدوین است نیاز به همفکری دارد تا  نیازمندی‌های واقعی در زمینه‌ی معیشت مردم مرزی را تامین کند، از این رو پیشنهاداتی از سوی فرمانداری شهرستان ابه استانداری و متعاقب آن به وزارت کشور ارسال شد.تادر تکمیل آیین‌نامه اجرایی از فرصتی که پیش آمده است بتوانیم معیشت مرزنشینان در حد مطلوب فراهم کنیم.

  فرماندار پاوه در پایان به بحث تخصیص اعتبار به جهت توسعه باغات پایین دست سد داریان تا بند هیروی، تامین اعتبار آب نوسود، رسیدگی به وضعیت فاضلاب روستاها، تخصیص اعتبار برای پروژه‌ی کنارگذر پاوه، ایمنی راهها و رفع نقاط حادثه‌خیز و … پرداخت.

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *