×

نرخ مشارکت شهرستان های اورامانات در انتخابات ریاست جمهوری مشخص شد

 • کد نوشته: 26626
 • ۱۴۰۳-۰۴-۱۲
 • 275 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه از مشارکت ۳۱.۵درصدی استان در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.
  نرخ مشارکت شهرستان های اورامانات در انتخابات ریاست جمهوری مشخص شد
 • به گزارش آوای باینگان، علی شعبانی در نشست خبری ستاد انتخابات استان کرمانشاه با اصحاب رسانه با اشاره میزان مشارکت مردم استان در دور اول چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: جمع کل آرا ماخوذه در استان ۵۱۵ هزار و ۳۸۲ رای بوده است که از این تعداد ۴۸۸‌هزار و۴۲۷ رأی صحیح و ۲۶ هزار‌‌‌و ۹۵۵ آرا باطله اخذ شده است.

  علی شعبانی روز شنبه ۱۲ تیر ماه در نشست خبری عنوان کرد: جمعیت واجد شرایط رای در استان کرمانشاه یک میلیون و ۶۴۱ هزار ۴۲۳ نفر است که تعداد ۵۱۵ هزار و ۳۸۲ رای اخذ شده است.

  رئیس ستاد انتخابات استان گفت: از این تعداد مسعود پزشکیان ۲۹۴ هزار و ۱۳۹ رای (۶۰.۲۲ درصد) ، سعید جلیلی ۱۱۳ هزار و ۲۸۷ رای ( ۲۳.۱۹ درصد) ، قالیباف ۷۶ هزار و ۳۹۳ رای (۱۵.۶۴ درصد) و مصطفی پورمحمدی ۴ هزار و ۶۰۸ رای ( ۰.۹۴ درصد) را کسب کردند.

  شعبانی گفت: در این انتخابات گیلانغرب با ۵۰.۳۴ درصد بیشترین مشارکت و جوانرود با ۲۰.۹۴ کمترین آمار مشارکت را داشته‌اند.

  وی ادامه داد: در دوره‌های قبل انتخابات ریاست جمهوری با انتخابات شوراهای شهر و روستا همزمان بود و فضای دانشگاهی و دانشجویی هم در ماه های منتهی به انتخابات فعال و گرم بود ولی در این دوره شاهد این اتفاق نبودیم و همچنین انتخابات در اوج کار کشاورزان و روستاییان که جمعیت بزرگی از رای دهندگان هستند، برگزار شد که همه این عوامل در کاهش نسبی مشارکت اثرگذار بودند.

  رئیس ستاد انتخابات  استان تاکید کرد: در این دوره هیچ گزارش و یا شکایتی در زمینه وقوع تخلفات انتخاباتی در حوزه های رای گیری صورت نگرفت.

  شعبانی در پایان با تقدیر از حضور پرشور مردم در انتخابات دور اول، از مردم شریف استان دعوت کرد که حضور بیشتری در دور دوم داشته باشند و کار نیمه تمام خود را تمام کنند.

  همچنین براساس گزارشهای رسیده میزان مشارکت شهرستان های اورامانات به شرح ذیل است:

  پاوه: ۲۷.۷۹%

  جوانرود: ۲۰.۹۴%

  روانسر: ۲۲.۸۸%

  ثلاث باباجانی: ۲۶.۲۳%

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *