×

نماینده مردم پاوه خواستار تردد خودروهای کاپوتاژ از مرز شوشمی شد

 • کد نوشته: 23008
 • ۱۴۰۲-۰۴-۰۴
 • 118 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس گفت: بازگشایی مرز شوشمی زمانی تکمیل می شود که مسافران ما با خودروی خود به عراق بروند و برگردند.
  نماینده مردم پاوه خواستار تردد خودروهای کاپوتاژ از مرز شوشمی شد
 •  به گزارش آوای باینگان به نقل از خبرگزاری فارس، آرش لهونی نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس در نشست بررسی مشکلات پایانه مرزی شوشمی که با حضور مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه ، فرماندار پاوه و جمعی از مدیران کل استان و شهرستان در محل بخشداری نوسود برگزار شد با اشاره به بازگشایی مرز شوشمی، اظهار کرد: ما اکنون بحث بازگشایی مرز را داریم و باید مشکلات این موضوع را بررسی کنیم سپس به توسعه صادرات اشاره شود.

  وی بابیان اینکه حل موضوعات پیشنهادی، بسیاری از مشکلات پایانه مرزی را برطرف خواهد کرد، افزود: امروز باید مشکلات تردد مسافر از این مرز، برطرف شود.

  نماینده مردم پاوه و اورامانات در مجلس گفت: خوشحالیم بعد از سال‌ها مرز شوشمی با تلاش و پیگیری همه مسئولین از گذشته تا به امروز به نتیجه می‌رسد ، مردم عزیز ما از دیرباز عشق و علاقه نسبت به تمامیت ارضی کشور و مرزها و حفاظت از آب و خاک کشور را اثبات کرده‌اند.

  وی ادامه داد: مردم مرزنشین اورامانات همواره از مرزهای خود در کنار مشکلاتی که داشته‌اند، دفاع کرده‌اند و الان هم امتیازات مرز را می‌خواهند که باعث ارتقای وضعیت معیشتی می‌شود‌.

  وی اضافه کرد: تردد مسافر بحث مهمی است و تلاش جدی، در سطح ملی و کشور می‌خواهد که این جدیت از سمت جمهوری اسلامی با جلسات متعدد نشان داده شده و این تلاش به زودی نتیجه خواهد داد.

  لهونی تصریح کرد: این مرز مشکلات و گیرهایی دارد که از مدیران می خواهم هرچه زودتر حل کنند و این مهم اتفاق بیافتد.

  نماینده مردم پاوه و اورامانات اظهار کرد: بازگشایی این مرز زمانی تکمیل می شود که مسافران ما با خودروی خود به عراق بروند و برگردند.

  وی افزود: امیدواریم روز سه‌شنبه تردد خودرویی هم برقرار شود.

  لهونی گفت: در بحث مرز جوانان ما نیز چاره‌ای جز کولبری ندارند، اما این تردد مسافر بر معیشت مردم تاثیر می گذارد.

  وی با بیان اینکه باید وضعیت اقتصادی مردم به اندازه‌ای خوب باشد که به سمت کولبری روی نیاورند، گفت: باید قاچاق سازمان یافته انجام نشود و به فرمایش رهبر معظم انقلاب، کولبران ما قاچاقچی نیستند.

  منبع: فارس

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *