×

همایش بین‌المللی هورامان شناسی در دانشگاه کردستان برگزار می‌شود

 • کد نوشته: 22659
 • ۱۴۰۲-۰۲-۰۶
 • 215 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: رئیس دانشگاه کردستان گفت: همایش بین‌المللی هورامان شناسی با هدف معرفی بهتر این‌منطقه به جهان، ۱۳ و ۱۴ اردیبهشت در این دانشگاه برگزار می‌شود.
  همایش بین‌المللی هورامان شناسی در دانشگاه کردستان برگزار می‌شود
 • به گزارش آوای باینگان به نقل از ایرنا، حامد قادرزاده روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی کنفرانس بین‌المللی هورامان و همایش ملی جامعه‌شناسی مرز در سنندج اظهار کرد: همایش بین‌المللی هورامان پس از ثبت منظر فرهنگی هورامان در دستور کار دانشگاه کردستان قرار گرفت و پیش‌همایش این کنفرانس آبان‌ماه سال گذشته در اقلیم کردستان عراق برگزار شد.

  وی برگزاری کنفرانس بین‌المللی هورامان را در راستای تحقق شعار سال دانست و افزود: هورامان تنها در سطح منطقه و کشور اهمیت ندارد بلکه یک حوزه بین‌المللی است و اگر بخواهیم این منطقه را به جهان معرفی کنیم پیش از هرچیز باید با هم‌افزایی فکری یک چشم‌انداز مشترک در این حوزه را شناسایی و سپس ظرفیت‌ها و جایگاه واقعی آن را به درستی ترسیم کنیم.

  رئیس دانشگاه کردستان ادامه داد: برگزاری ۲ همایش بین المللی هورامان شناسی و همایش ملی جامعه شناسی مرز، برای استان کردستان بسیار مثمر ثمر خواهد بود.

  قادرزاده با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب اضافه کرد: کنفرانسی که مدنظر ما است نیز یک فرایند تولیدی بوده و قطعا در اقتصاد و توسعه نقشه مهمی خواهد داشت.

  به گفته رئیس دانشگاه کردستان این استان می‌تواند اقتصاد مناسبی داشته باشد به شرطی که پتانسیل‌های آن را به خوبی شناخت و از این مواهب و ظرفیت‌ها به درستی استفاده کرد.

  رئیس پژوهشکده کردستان شناسی هم گفت: توسعه بدون همراهی و همفکری مراکز علمی، جامعه مدنی و دستگاه‌های اجرایی تحقق نمی‌یابد و انتظار می‌رود دانشگاه در راستای مسئولیت اجتماعی و به عنوان کنشگر مرزی مطالبات و تقاضای اجتماعی جامعه مدنی را مشخص و به دستگاه‌های اجرایی انعکاس دهد.

  امید قادرزاده افزود: منطقه هورامانات دارای قدمت تاریخی با پیشینه‌ کهن فرهنگی، آداب و رسوم و نمادهای فرهنگی ویژه‌ای است که هر کدام از این نمادها گوشه‌هایی از زوایای فرهنگ غنی و پربار این منطقه را نمایان می‌کند.

  منبع: ایرنا

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *