×

وضعیت راه های اورامانات نامناسب است / بحران کرونا فشار مضاعفی بر معیشت مردم وارد کرده است

 • کد نوشته: 14826
 • ۱۳۹۹-۰۴-۰۶
 • 918 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: نماینده مردم اورامانات در مجلس از وضعیت راه های منطقه اورامانات و بالابودن تعداد کشته های تصادفات جاده ای انتقاد کرد.
  وضعیت راه های اورامانات نامناسب است / بحران کرونا فشار مضاعفی بر معیشت مردم وارد کرده است
 • به گزارش آوای باینگان و به نقل از کردپرس آرش لهونی پنجشنبه ۵ تیرماه ۹۹ در نشست شورای اداری استان کرمانشاه، همجواری با کشور عراق و اقلیم کردستان را فرصتی مناسب برای توسعه کرمانشاه دانست و گفت: متاسفانه استفاده بهینه ای از مرزهای شیخ صله و شوشمی برای توسعه استان نمی شود.

  وی افزود: اورامانات دارای ظرفیت های بسیار ویژه ای در حوزه گردشگری است و توسعه این بخش باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

   لهونی وضعیت جاده های اورامانات را نامناسب خواند و گفت: میانگین ۷۰ کشته در سال برای جاده های این منطقه یک آمار بسیار نگران کننده است.

  وی تاکید کرد: موضوع توسعه راه های اورامانات را به شکل ویژه ای از طریق وزارت راه و شهرسازی و ادارات استانی زیر مجموعه این وزارتخانه پیگیری می کنیم.

  نماینده اورامانات همچنین عنوان کرد: رسمی شدن مرزهای شوشمی و شیخ صله از طرف عراقی یک اولویت است که آن را با جدیت پیگری خواهیم کرد.

  لهونی وضعیت کرونا در منطقه اورامانات را بحرانی دانست گفت: درخواست اقدامات جدی تر و تامین امکانات و لوازم بیشتر را برای مدیریت کرونا در منطقه داریم.

  وی در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: زلزله آبان ماه سال ۹۶ موجب از دست رفتن بخش عمده ای فرصت های شغلی در حوزه خدمات در اورامانات شد و از آن تاریخ به بعد شاهد کاهش چشمگیر مسافرین و گردشگران به منطقه بودیم.

  نماینده مردم اورامانات در مجلس به با تاکبد بر این نکته که بحران کرونا فشار مضاعفی بر معیشت و اقتصاد مردم اورامانات وارد کرده است در ادامه گفت: کسبه و بازاریان منطقه اورامانات دو سال سخت را پشت سر گذاشته اند و در این شرایط دشوار باید مورد حمایت اقتصادی قرار بگیرند.

  وی به لزوم امهال وام ها اشاره کرد و گفت: مردم منطقه به دلیل بحران کرونا و فشارهای مضاعف اقتصادی توان بازپرداخت وام ها را ندارند و از استاندار کرمانشاه و مجمع نمایندگان استان تقاضا دارم برای تمدید یک سال دیگر وام های زلزله زدگان اقدام کنند.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *