×

پاوه با تنش کم آبی مواجه است

 • کد نوشته: 16657
 • ۱۴۰۰-۰۲-۰۶
 • 461 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان پاوه گفت: با توجه به کاهش آبدهی چشمه‌ها و چاه‌های شهرستان و مقایسه آن با مدت مشابه سال گذشته، میزان آبدهی آنها به کمتر از یک سوم رسیده و این امر نشان دهنده تنش آبی در شهرستان و سالی بحرانی از نظر تامین و توزیع آب شرب خواهد بود.
  پاوه با تنش کم آبی مواجه است
 • به گزارش آوای باینگان به نقل از خبرنگار ایرنا؛ «سالم مرادی» روز یکشنبه در جمع خبرنگاران، افزود: با عنایت به خشکسالی های چند سال اخیر، شیوع ویروس کرونا و کاهش نزولات آسمانی، میزان بارندگی ها از ۶۷۰ میلی متر در سال گذشته به ۴۷۸ میلی متر در سال آبی جاری رسیده و اکنون در شهرستان با ۳۶ درصد کاهش نزولات جویی روبرو هستیم.

  وی ادامه داد: شهرستان پاوه دارای پنج شهر است که نیاز آب شرب این شهرها ۱۷۰ لیتر در ثانیه است و در حال حاضر فقط ۱۰۰ لیتر در ثانیه تولید و توزیع می گردد.

  مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان پاوه اظهار داشت: آب شرب شهرهای پاوه از چهار حلقه چاه و ۶ دهنه چشمه تامین می شود و در حال حاضر در بخش شهری ۷۰ لیتر در ثانیه کمبود آب وجود دارد.

  مرادی تعداد روستاهای شهرستان را ۴۲ مورد اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۳۰ روستا با نیاز آبی ۷۰ لیتر در ثانیه زیر پوشش این امور قرار دارد که در حال حاضر ۵۰ لیتر در ثانیه آب تامین می شود.

  وی با اشاره به آبرسانی سیار به ۱۸ روستای شهرستان و بخشی از شهر «بانه‌وره» افزود: عمده تنش آبی ما در شهرستان پاوه مربوط به شهر پاوه و بخش الحاقی آن و شهر بانه‌وره است.

  مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان پاوه با تاکید بر اینکه جلوگیری از بحران آب در پاوه نیازمند صرفه جویی در مصرف آب است، گفت: با توجه به در پیش بودن فصل گرم سال و شیوع ویروس کرونا و ضرورت رعایت مسایل بهداشتی، از مردم شهرستان درخواست داریم تا حد امکان مدیریت مصرف را سرلوحه خود قرار دهند.

  منبع: ایرنا

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *