×

چهارمین اقامتگاه بوم‌گردی روانسر افتتاح شد

 • کد نوشته: 22200
 • ۱۴۰۱-۱۱-۱۹
 • 191 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: همزمان با دهه فجر چهارمین اقامتگاه بوم‌گردی شهرستان روانسر در استان کرمانشاه افتتاح شد.
  چهارمین اقامتگاه بوم‌گردی روانسر افتتاح شد
 • به گزارش آوای باینگان به نقل از روابط‌عمومی اداره‌ کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه، روز سه‌شنبه ۱۸ بهمن‌ماه با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان روانسر، چهارمین اقامتگاه بوم‌گردی این شهرستان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

  صیف‌الله رنجبر رئیس اداره‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان روانسر در این خصوص اظهار کرد: اقامتگاه بوم‌گردی مای میر شهرستان روانسر با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

  رئیس اداره‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان روانسر، افزود: این اقامتگاه در روستای بنچله با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی دایر شده است.

  او ادامه داد: این مجموعه در زمینی به مساحت ۱۲٠٠ متر مربع با زیربنای ۴۰۰ متر احداث شده است.

  رنجبر گفت: میزان اشتغال‌زایی مستقیم این طرح ۴ نفر است و اشتغال غیر مستقیم آن ۱۰ نفر است.

  او با بیان اینکه این مجموعه چهارمین اقامتگاه بوم‌گردی شهرستان است، گفت: به غیر از ۶ اتاق استراحت، موزه دست بافته‌های سنتی هورامان نیز در این اقامتگاه بوم‌گردی دایر می‌شود.

  رئیس اداره‌ میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان روانسر، تصریح کرد: روانسر به عنوان دروازه ورودی منطقه جهانی هورامان / اورامانات از ظرفیت ویژه‌ای در حوزه گردشگری برخوردار است که با تاسیس این اقامتگاه امیدواریم شاهد رونق هرچه بیشتر گردشگری شهرستان باشیم.

  لازم به ذکر است در شهرستان روانسر ۳۲ واحد گردشگری و اقامتی فعال هستند.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *