×

امام جمعه پاوه:
کولبری شغل نیست؛ اما توجهی نشده است

 • کد نوشته: 23243
 • ۱۴۰۲-۰۵-۲۰
 • 201 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: امام جمعه شهرستان پاوه گفت: بارها عرض کرده‌ام کولبری شغل نیست؛ اما توجهی نشده است؛ هرچند استدلال مردم این است می‌گویند شغل نداریم و بیکاریم و از روی ناچاری به این شغل روی آورده‌ایم ولی شرع این استدلال را قبول ندارد.
  کولبری شغل نیست؛ اما توجهی نشده است
 • به گزارش آوای باینگان، ماموستا ملا قادر قادری در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان پاوه اظهار داشت: از خداوند بزرگ و مهربان برای تک‌تک شما خواهران و برادران عزیزان حاضر در نمازجمعه و تمامی محبان رسول‌الله و کسانی که به خطبه‌های ما گوش می‌دهند و از آن‌ها استفاده می‌کنند درخواست عزت، سعادت، توفیق و سلامتی و سعادت دارم.

  امام جمعه شهرستان پاوه تأکید کرد: امام شافعی (علیه‌الرحمه) در وصف بزرگی و عظمت سوره عصر می‌فرماید: اگر قرآن نازل نمی‌شد، سوره عصر برای مسلمانان کافی بود.

  این عالم اهل سنت عنوان داشت: حسب راهنمایی قرآن کریم و توصیه اکید پیامبر بزرگوار اسلام حضرت رحمه‌للعالمین عصرها و زمان‌ها و روزها و ماه‌ها و سال‌ها در زندگی ما انسان‌ها مؤثرند و افراد زمانه شناس هم موردتوجه قرآن و هم موردتوجه حدیث‌اند و پیامبر اسلام (ص) هم آنان را مورد لطف و مرحمت و دعای خود قرار داده است.

  امام جمعه شهرستان پاوه گفت: بارها عرض کرده‌ام کولبری شغل نیست؛ اما توجهی نشده است؛ هرچند استدلال مردم این است می‌گویند شغل نداریم و بیکاریم و از روی ناچاری به این شغل روی آورده‌ایم ولی شرع این استدلال را قبول ندارد و به ما می‌فرماید: حج که یک واجب است اگر راه ناامن بود، حق ندارید به حج بروید چون جان شما از حج رفتن مهم‌تر است پس طبیعتاً جان ما از یک تلویزیون یا چند کیلو چای هزاران برابر مهم‌تر است.

  ماموستا قادری عنوان کرد: وظیفۀ سازمانی مأموران هم حفاظت از مرز است و می‌گویند به ما دستور داده‌شده مرز را حفاظت نماییم. چاره این است یا کولبران کوتاه بیایند و یا مأموران هم به سمت مردم شلیک نکنند و با سماحت برخورد کنند.

  وی افزود: عزیزان من؛ قسم به خدا با تشویق من نه مسئولان و نه مردم، هیچکدام کوتاه نمی‌آیند، ما باید همیشه پینه کنیم و جمعی آن را پاره کنند. ما هم از طرف مردم و هم از طرف احزاب معاند مورد دشنام و ناسزا قرار می‌گیریم درحالی‌که در به وجود آمدن این قضایا هیچ نقشی نداریم.

  امام جمعه شهرستان پاوه گفت: مجدداً عرض می‌کنم نه مردم با تشویق و نه مسئولان ما با تهدید کوتاه می‌آیند؛ لذا لازم است این مرز ما قانونمند شود و دولت دراین‌باره قدم بردارد و به فکر این مردم باشد.

  این عالم اهل سنت در بخش دیگری از سخنان خود به آغاز ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس اشاره کرد و گفت: دیروز اعلام شد طی چند روز گذشته در اورامانات ۵۰ نفر برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کرده‌اند و اگر به همین منوال پیش برود تا پایان ثبت‌نام تعداد کاندیداها به ۱۰۰ نفر هم می‌رسند.

  ماموستا قادری ابراز داشت: از یک‌ طرف خوشحالم و از طرفی هم متعجبم و در این خصوص فکر می‌کنم. مگر نه این است این جمهوری اسلامی همان جمهوری اسلامی سال ۱۴۰۱ است که آسمان و زمین در این منطقه به آن فحش و ناسزا می‌دادند حال چگونه است که این ‌همه افراد در تکاپوی ثبت نام مجلس هستند؟!؟ لابد نمایندگی چیزی دارد که ما نمی‌دانیم!!.

  امام جمعه شهرستان پاوه گفت: ان شاء الله این هجوم خیر است؛ اما سؤالی مطرح می‌شود؛ جمهوری اسلامی سال ۱۴۰۲ همان جمهوری اسلامی ۱۴۰۱ است؛ آن‌همه سنگ پراکنی و دشنام سال گذشته چه معنی داشت؟ و ثبت‌نام ۵۰ نفر در سه روز برای مجلس در اورامانات چه معنی دارد؟!

  این عالم اهل سنت یادآور شد: اگر این کار خیر است ما هم منصف باشیم و خیر بگوییم و اگر شر است، چگونه پارسال شر بود و امسال به خیر تبدیل شد؟ آیا نباید مردم فکر کنند؟!!

  امام جمعه شهرستان پاوه گفت: ما که در این مسجد حضور داریم، کسانی هستیم که به نمایندگان محترم ادوار رأی داده ایم. یا ذهن من یاری نمی‌کند یا سه نمایندۀ ما در طول ۱۲ سال گذشته در این محراب حضور پیدا نکرده که با مردم صحبت کنند و مردم حداقل قیافه آنها را ببینند.

  وی تأکید کرد: در طول این ۱۲ سال من نماینده‌ای ندیدم به میان این نمازگزاران بیاید و به آنها بگوید: السلام علیکم و کارش را گزارش کند.

  امام جمعه شهرستان پاوه گفت: امیدوارم نماینده آینده اورامانات هر کس هست، در میان مردم و در صف نمازجمعه حضور پیدا کند. کسانی که در نمازجمعه حضور دارند همان کسانی هستند که به این نمایندگان رأی داده‌اند چرا در میان آن‌ها حضور نمی‌یابید. اگر شما نمایندۀ ما هستید، چه اشکالی دارد یک‌بار هم بیایید و درد دل ما را بشنوید. این نمایندگی چه دارد که مردم به خاطرش خود را به کشتن می‌دهند و این همه پول هزینه می کنند.!

  ماموستا قادری در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: آخرین جملۀ من این است از کوری پرسیدند (از خدا چه می‌خواهی؟ گفت: دو چشم بینا) بنده هم دوست دارم و آرزویم این است در اورامانات امنیت باشد و مردم برای مجلس ثبت‌نام کنند و در انتخابات شرکت نمایند. امیدوارم خداوند به ما آگاهی عطا فرماید هر کاری انجام می‌دهیم برای رضای او باشد.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *