×

گردنه تته در محور سروآباد- پاوه پس از چهار ماه بازگشایی شد

 • کد نوشته: 16402
 • ۱۳۹۹-۱۲-۲۵
 • 505 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: گردنه تته محور ارتباطی شهرستان های سروآباد و مریوان در کردستان به پاوه در استان کرمانشاه بعد از چهار ماه بازگشایی شد.
  گردنه تته در محور سروآباد- پاوه پس از چهار ماه بازگشایی شد
 • به گزارش آوای باینگان، رییس راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان سروآباد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: گردنه تته محور ارتباطی شهرستان های سروآباد و مریوان به شهرستان پاوه در استان کرمانشاه توسط نیروهای راهداری بازگشایی شد.

  دیاری استواری افزود: این محور ارتباطی از آذر امسال به دلیل بارش سنگین برف و کولاک مسدود اعلام شده بود و امکان تردد در این محور امکان پذیر نبود.

  رییس راهداری حمل و نقل جاده ای شهرستان سروآباد یادآور شد:‌ عملیات بازگشایی گردنه تته از نهم اسفند آغاز و به مدت ۱۵ روز به طول انجامید و راهداران پنج کیلومتر از این مسیر را پاکسازی کردند.

  وی با بیان اینکه میانگین ارتفاع برف در این گردنه به سه متر می رسید، اضافه کرد: ‌عملیات بازگشایی گردنه تته با پنج دستگاه برف روبی به صورت شبانه روزی انجام شد و تردد در این مسیر هم اکنون بدون هیچ مشکلی در جریان است.

  استواری با تقدیر و تشکر از راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان پاوه گفت:‌ نیروهای راهداری پاوه نیز عملیات بازگشایی بخشی از این مسیر به طول ۱۵ کیلومتر که در حوزه استحفاظی خودشان بود را بازگشایی کردند و رانندگان و مسافران این مسیر بدون هیچ نگرانی می توانند تردد کنند.

  وی افزود: در مدت چهار ماه از مسدود شدن گردنه تته ارتباط شهرستان های سروآباد و مریوان به پاوه و بالعکس از مسیر هورامان هجیج که مسیری خاکی و طولانی بود انجام می شد.

  گردنه تته در منطقه هورامان سروآباد در استان کردستان محور ارتباطی شهرستان های سروآباد و مریوان به شهرستان پاوه و شهرهای نودشه و نوسود در استان کرمانشاه است، شهرستان سروآباد دارای ۴۰ کیلومتر راه اصلی، ۱۶۰ کیلومتر راه روستایی و ۱۲۰ کیلومتر راه فرعی (سروآباد به پاوه) است.

  منبع: ایرنا

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *