×

یادواره شهدای هشتم آبان پاوه برگزار شد

 • کد نوشته: 18542
 • ۱۴۰۰-۰۸-۰۹
 • 327 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: یادواره شهدای هشتم آبان سال ۵۷ پاوه عصر شنبه با حضور جمعی از مقامات محلی و با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهدا در سپاه ناحیه این شهرستان برگزار شد.
  یادواره شهدای هشتم آبان پاوه برگزار شد
 • به گزارش آوای باینگان به نقل از ایرنا؛ فرمانده سپاه ناحیه پاوه ضمن گرامیداشت هشتم آبان ، آبانماه را در تاریخ جمهوری اسلامی ایران ماهی مهم و ارزشمند توصیف کرد و گفت: در روزشمار انقلاب اسلامی مناسبت هایی همچون تبعید امام (ره) به ترکیه ، شهادت دانش آموزان در مقابل دانشگاه تهران،شهادت دانش آموز بسیجی حسین فهمیده و روز بسیج دانش آموزی، تسخیر لانه‌ جاسوسی و همچنین مقاومت مردم پاوه در مقابل هجوم عوامل حکومت ستمشاهی در هشتم آبان ۱۳۵۷ وجود دارند که هر کدام از این مناسبتها می تواند نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی باشند.


  سرهنگ مسعود دوستی افزود: شهید فهمیده یکی از هزاران شهید دانش آموزی است که به هم سن و سالان خود درس ایثار و ازخود گذشتگی داد و در تاریخ پر شکوه ایران اسلامی نام خود را جاودانه کرد.

  وی ادامه داد: بدون شک یکی از موهبت های نظام مقدس جمهوری اسلامی تشکیل نهاد بسیج دانش آموزی است که در دامن خود شهدای دانش آموز بسیاری نظیر شهید فهمیده تربیت نموده که در ایام تحصیل و در کسوت بسیجی، قهرمانانه به سوی جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافت و آسمانی شد.

  فرمانده سپاه ناحیه پاوه اظهار داشت: از تمام جوانان و نوجوانان می خواهیم با تاسی به شهدای گرانقدر از تمامی ظرفیت ها و توانایی های خود در جهت کسب علم و دانش بهره گیرند.

  در پایان مراسم از خانواده سه شهید گرانقدر علی خورشیدی زاد ، معروف فتاحی و محمد صالح هشدار قدردانی شد.

  در هشتم آبان ۵۷ گروهی از مزدوران رژیم پهلوی با حمایت مأمورین ساواک و شهربانی به شهر پاوه هجوم آورده و ضمن تخریب اماکن عمومی و خانه های مردم، سه نفر از اهالی این شهر را به نام های شهیدان گرانقدر علی خورشیدی زاد، محمد صالح هشدار و معروف فتاحی را به درجه رفیع شهادت رسانده و تعداد دیگری را مجروح کردند.

  شهرستان پاوه با ۶۴۰ شهید، ٨۷۵ جانباز و ۲۷ آزاده سرافراز را تقدیم نظام و انقلاب اسلامی کرده است.

  منبع: ایرنا

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *