×

برگزاری نشست صمیمی بخشدار باینگان با اهالی روستای دودان

 • کد نوشته: 13048
 • ۱۳۹۶-۰۸-۰۲
 • 3120 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: با دعوت شورای اسلامی روستای دودان، اردلان حاتمی بخشدار باینگان در یک جلسه صمیمی و شب نشینی در این روستا حاضر شدند و با مردم خونگرم و پاک سرشت دودان دیدار و در مورد مشکلات مردم به تبادل نظر پرداختند.

  برگزاری نشست صمیمی بخشدار باینگان با اهالی روستای دودان
 • به گزارش خبرنگار آوای باینگان در این دیدار که با استقبال گسترده مردم و شور و علاقه همراه بود و حدود ۲ ساعت به طول انجامید بحث های مهمی در جهت توسعه روستای دودان انجام گرفت.
  در ابتدای جلسه یکی از اهالی دودان ضمن خوشامد گویی به بخشدار و هیئت همراه از اینکه بخشدار در ساعت استراحت به دعوت آنان پاسخ مثبت داده و در این روستا حضور یافته را به فال نیک گرفته و ابراز امیدواری کرد که این جلسه قدمی رو به جلو در جهت حل مشکلات و خواستهای مردم روستای دودان باشد .
  در ادامه رئیس شورای دودان هم از طرف خود ضمن عرض خیر مقدم به طرح مشکلات روستا پرداخت و از بخشدار خواست که به جد پیگیر این مشکلات باشد .
  در ادامه جناب آقای حاتمی بخشدار محترم باینگان طی سخنانی خواستار همدلی و اتحاد مردم روستای دودان در راستای پیشرفت و توسعه روستا شدند و اظهار داشتند که تا مردم پای کار نباشند و از مسئولان نخواهند و خود در طرحها مشارکت نداشته باشند اتفاق خاصی رخ نخواهد داد .
  وی با اشاره به بیکاری جوانان این روستا، جوانان را سرمایه گرانبهای هر جامعه ای دانستند و گفتند اگر جوانان همت کنند اتفاقات خوبی در آینده ای نزدیک رخ خواهد داد .
  وی همچنین قولهایی در جهت بازسازی مسجد دودان، طرح تعریض معابر، رفع مشکل فاضلاب روستا و پیگیری و مصوب کردن طرح های اشتغالزایی به مردم دودان دادند.
  در پایان از اهمیت برگزاری آیین انارانه در این روستا سخنانی ایراد کرده و اظهار داشتند این برنامه ها میتواند راه گشای برخی مشکلات باغداران و مردم روستا باشد و از شرکت تعاونی نیک اندیشان باینگان به جهت مدیریت این برنامه تشکر کردند و از تمام مردم روستا جهت مشارکت حداکثری دعوت به عمل آوردند.
  در این دیدار که مدیر عامل شرکت تعاونی نیک اندیشان نیز حضور داشتند نحوه اجرای مراسم انارانه تشریح گردید و اهمیت صنعت گردشگری برای مردم روستا بیان گردید.
  غفور رستم زاده عنوان کردند باغداری در دودان قدمت زیاد داشته و انار سیاه دودان که از خاصیت دارویی فراوانی برخوردار است تنها در این منطقه کشت شده است و در تاریخ دودان به ارتباط پیر میکاییل که حدود ۷۰۰ سال قبل در این روستا می زیستند و با عرفای خراسان ارتباط داشته اشاره کردند و گفتند حتی روایت هست که قلم این نوع انار را با خود برای کاشت به آنان هدیه داده است .
  در پایان بخشدار باینگان به برخی سوالات جوانان و مردم روستا پاسخ داده و از بانیان جلسه تشکر کردند.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *