×

صدور کارت جدید ایثارگران به زودی آغاز می‌شود

 • کد نوشته: 13401
 • ۱۳۹۶-۱۱-۲۶
 • 1482 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: جهانگیر لطفی ریس اداره بنیاد شهید و امورایثارگران شهرستان پاوه از صدور کارت جدید ایثارگران خبر داد.

  صدور کارت جدید ایثارگران به زودی آغاز می‌شود
 • به گزارش آوای باینگان کارت شناسایی ایثارگران در سال ۱۳۸۵ صادر شده بود و تا سال ۱۳۹۰ اعتبار داشت و بر اساس ملاحظات و تغییراتی که قرار بود در کارت‌ها انجام شود، مهلت اعتبار این کارت‌ها تا پایان سال ۱۳۹۶ تمدید شد و در حال حاضر کارت شناسایی جدید ایثارگران طراحی شده است.
  کارت جدید مراحل نهایی چاپ را طی می‌کند و در هفته آینده رونمایی می‌شود و ایثارگران گرامی می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه ایثار، کارت‌های جدید را از طریق پست دریافت کنند.

  در ماده ۴۴ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران تصریح شده است «وزارت کشور ضمن هماهنگی‌های لازم خدمات ترددی از جمله آرم و کارت تردد و مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک و مناطق مربوط را برای جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵%) و بالاتر، بر اساس معرفی‌نامه بنیاد به‌صورت رایگان فراهم نماید». بر همین اساس مصوبه اخیر شورای شهر تهران درباره طرح ترافیک این عزیزان مغایر قانون است که لزوم اصلاح آن به این شورا اعلام شده است.

  از ابتدای دولت یازدهم تاکنون بیش از ۵۱ هزار نفر از متقاضیان شاهد و ایثارگر در دستگاه‌ها استخدام شده‌اند و بیش از ۳۴ هزار نفر نیز از طریق خدمات و تسهیلات کارآفرینی و خوداشتغالی دارای شغل شده‌اند که جمعاً رقمی بالغ بر ۸۶ هزار نفر است. همچنین در این مدت ۴۱۷ هزار نفر تحت آموزش‌ها و مشاوره های شغلی ارائه‌شده توسط بنیاد قرار گرفته‌اند.

  لازم بذکر است: مشمولین دریافت کارت شناسایی افراد مشروحه ذیل می باشند:

  والدین شهدا -جانبازان ۲۵ درصد به بالا- فرزندان و همسران شهدا -آزادگان شش ماه اسارت

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *