×

آغاز عملیات اجرای احداث پروژه پتروشیمی اورامانات در سال جاری

 • کد نوشته: 18480
 • ۱۴۰۰-۰۸-۰۴
 • 1397 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: آرش لهونی نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی از آغاز عملیات اجرای احداث پروژه پتروشیمی اورامانات در سال جاری داد خبر داد.
  آغاز عملیات اجرای احداث پروژه پتروشیمی اورامانات در سال جاری
 • به گزارش آوای باینگان، آرش لهونی از آغاز عملیات اجرای احداث پروژه پتروشیمی اورامانات در سال جاری خبر داد و یادآور شد: ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار در فاز اول این پروژه در نظر گرفته شده که بعد از به بهره برداری رسیدن برای حدود ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال زایی می کند همچنین منجر به راه اندازی کارگاه های کوچک خواهد شد که تحولی را در حوزه اشتغال منطقه ایجاد خواهد کرد.

  زره تن در ادامه با اشاره به مسائل حوزه راه حوزه انتخابیه خود گفت: مبلغی بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان برای راه های اصلی ۴ شهرستان، خارج از بودجه مصوب و ناشی از تفاهمنامه میان استان به میزان ۲۰ میلیارد تومان و اداره راهداری به میزان ۳۰ میلیارد تومان کسب شد و به زودی راه های منطقه اصلاح خواهد شد.

  عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تجهیز شدن ۴ بیمارستان فعال در ۴ شهرستان منطقه، خاطرنشان کرد: توانستیم برای این بیمارستان ها دستگاه اکسیژن ساز و سی تی اسکن تهیه کنیم و روند احداث بیمارستان روانسر که متوقف شده بود مجددا با پیگیری ها فعال شد.

  لهونی با اشاره به بازدیدهای نظارتی که از حوزه انتخابیه خود داشته است، گفت: منطقه اورامانات در حوزه گاز مشکلات عدیده ای داشت و تنها ۴۰ درصد روستاها از نعمت گاز برخوردار بودند که در سال ۹۹ و ۱۴۰۰ در این زمینه اتفاقات خوبی رخ داد و اختلاف معناداری که با سراسر کشور وجود داشت، کاهش یافت.

  نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه با پایان یافتن بسیاری از پروژه های گازرسانی روستایی در حال نزدیک شدن به میانگین کشوری هستیم، عنوان کرد: طبق گزارش شرکت گاز استان در سال ۱۴۰۰ قرار است ۴۹۶ میلیارد تومان در حوزه گازرسانی هزینه و مشکل گاز منطقه به صورت کلی حل شود.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *