×

اختصاص ۵ میلیارد تومان اعتبار برای پایگاه جهانی هورامان / اورامانات

 • کد نوشته: 26485
 • ۱۴۰۳-۰۲-۲۰
 • 86 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه از اختصاص ۵ میلیارد تومان اعتبار برای پایگاه جهانی هورامان/ اورامانات در سال جاری خبر داد.
  اختصاص ۵ میلیارد تومان اعتبار برای پایگاه جهانی هورامان / اورامانات
 • به گزارش آوای باینگان، داریوش فرمانی روز پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت‌ماه در اولین جلسه شورای راهبردی پایگاه جهانی منظر فرهنگی هورامان/ اورامانات کرمانشاه اظهار کرد: امسال برای این پایگاه جهانی ۵ میلیارد تومان لحاظ شده است که در چند پروژه مختلف هزینه خواهد شد.

  مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه، افزود: تکمیل سامان‌دهی روستاهای قلاجی و کلاش و لولم، مرمت ساختمان بخشداری باینگان، نصب تابلو چنارهای ثبتی پاوه و تپه موسایی، مرمت مسجد ثبت شده شهرستان پاوه، مرمت گوردخمه و سامان‌دهی محوطه از جمله پروژه‌های پیشنهادی هستند.

  او افزود: همچنین معرفی و مطالعه یک مسیر جدید گردشگری از جوانرود به سمت روستای قلاجی از جمله پیشنهادات مطرح شده جلسه شورای راهبردی بود.

  فرمانی گفت: تکمیل بازارچه صنایع‌دستی روانسر، راه‌اندازی موزه باینگان ،ادامه حفاظت و مرمت مساجد و حفاظت و مرمت بازار تاریخی نودشه از جمله پروژه‌های پیشنهادی برای سال آینده است.

  مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه افزود: منظر جهانی هورامان/ اورامانات قطب گردشگری استان است که نیازمند حفاظت و توجه ویژه است.

  او گفت: جلب مشارکت مردم محلی به عنوان صاحبان و بهره‌برداران اصلی منطقه یکی از نیازهای اساسی منطقه است که به آن توجه خواهد شد.

  بیژن کلهرنیا، عادل سلیمانی، کیومرث خانی لعل‌آبادی، سیف الله رنجبر و هادی شریفی از جمله اعضای شورای راهبردی پایگاه جهانی هورامان/ اورامانات هستند که در جلسه حضور داشتند.

  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *