×

اطلاعیه روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست بخش باینگان

 • کد نوشته: 11524
 • ۱۵,بهمن ۱۳۹۵
 • 44082 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: باز هم سرما آغاز شد و دیدن حیوانات گرسنه ای که در باران و برف و سرما به امید رحم و مروت انسان ها با چشمانی ملتمسانه امید به حمایت دارند دل هر انسانی را به درد می آورد.

  اطلاعیه روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست بخش باینگان
 • به گزارش آوای باینگان در روزهای اخیر و با آغاز موج سرما و باریدن سنگین ستاره های برف از آسمان، پرنده های زیبا از فرط بی پناهی سر خود را در برف فرو کرده و برف نیز سخاوتمندانه با گرمای محبت خویش پذیرای آنهاست، اما دریغ از اندکی رحم و مروت از سوی شکارچیان ناجوانمردی که بجای دانه و پناه، سینه لرزانش را با گلوله هدف قرار می دهند و یا با زنده گیری به اسارت میکشند.
  باز هم سرما آغاز شد و دیدن حیوانات گرسنه ای که در باران و برف و سرما به امید رحم و مروت انسان ها با چشمانی ملتمسانه امید به حمایت دارند دل هر انسانی را به درد می آورد.
  تمامی موجودات سرمایه های طبیعی و ملی و بین نسلی ما هستند و سهل انگاری در برابر آن ها عقوبت الهی را در پیش خواهد داشت. در بیشتر موارد گرفتن جان حیوانات، برای برخی افراد سودجو صرفأ جنبه تفریحی دارد با این وجود در فصل سرد زمستان شاهد شکارچیانی هستیم که به وفور در کمین حیات وحش قرار می گیرند و برایشان شکار کبک و …. معنا و مفهومی ندارد فقط می آیند تا طبیعت را به هر بهایی از بین ببرند.
  حیوانات وحشی با بارش شدید برف در ارتفاعات و برودت هوا برای فرار از شرایط سخت اقلیمی به مناطق کم ارتفاع و عاری از برف که آب و غذا در اختیارشان است کوچ می کنند که گاهأ مورد بی مهری ما انسان ها قرار می گیرند و افراد سودجو نیز در هنگام بارش برف با حضور در دامنه کوه ها و دشت های اطراف به شکار بی رویه حیات وحش می پردازند و فرصتی را که طبیعت برای بازیابی طبیعت خسته ایجاد کرده است به جهنمی برای حیوانات وحشی تبدیل می کنند.
  با همه این تفاسیر حضور گروه های مختلف حامی حیوانات بیش از هر زمان دیگری محسوس می شود چرا که باید با نگاهی متفاوت به مخلوقات پروردگار و ارزش قائل بودن برای یک مور تا یک شیر از هیچ کوششی دریغ نکنند و زمستان امسال جانانه به کمک محیط زیست و طبیعت این دیار بیایند تا با گرمای محبت شان ترس یخ زده از بی سرپناهی و گرسنگی را در وجود این زبان بستگان ذوب کنند و نگذارند سرمای زمستان آهی سرد از دهان این حیوانات بی سرپناه در بیاورد.
  لذا از عموم  مردم سخاوتمند و طبیعت دوست بخش باینگان استدعا داریم به شکرانه نزول رحمت الهی نهایت همکاری را با اداره حفاظت محیط زیست بخش باینگان در راستای حمایت از این انفال الهی داشته باشند و با مشاهده حیوانات وحشی در محیط اطراف زندگی شان موارد را با مامورین در میان بگذارند و در صورت  اقتضا و تمایل  ضمن هماهنگی  با اداره محیط زیست جهت تغذیه پرندگان اقدام به تهیه و پاشیدن دانه برای آنها نمایند.
  از تمامی رانندگان محترم  نیز که در جاده ها تردد می نمایند خواستاریم با توجه به  اینکه  پرندگان به منظور تامین غذا در حاشیه جاده ها  تجمع میکنند موارد احتیاط جهت  حفظ حقوق  و جلوگیری از اتلاف حیوانات را رعایت نمایند.
  در چنین شرایطی شاهد هجوم اجباری حیوانات وحشی گرسنه جهت تأمین غذا به مجاورت روستاها هستیم که توصیه می شود روستاییان عزیز تدابیر امنیتی خاص را برای مراقبت از خود و دام هایشان در نظر بگیرند.
  همچنین از تمام دهیاریها و شوراهای روستا در شهرستان خواهشمندیم تا نکات زیست محیطی لازم در این خصوص را به دامداران و روستاییان متذکر شوند.
  در پایان از عموم مردم استدعا دارد تا در صورت مشاهده هر گونه تخلف زیست محیطی و یا برخورد با وحوش مجروح و آسیب دیده که بر موجب سرما و یخبندان حیاتشان در خطر است سریعأ موضوع را جهت بررسی و اقدام لازم از طریق شماره ۰۸۳۴۶۴۷۲۷۶۱  محیط زیست باینگان اطلاع رسانی نمایند.
  روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاوه 

  زمستان ۱۳۹۵

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *