×

برداشت توت از باغات پاوه شروع شد

 • کد نوشته: 14719
 • ۱۳۹۹-۰۳-۱۷
 • 664 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پاوه از آغاز برداشت توت از توتستان‌های شهرستان خبر داد.
  برداشت توت از باغات پاوه شروع شد
 • به گزارش آوای باینگان، اردشیر صفیعی در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه شهرستان پاوه ۲۴۷ هکتار توتستان دارد، گفت: ۲۱۵ هکتار از باغات توت این شهرستان بارور بوده و بقیه هنوز به مرحله باروری نرسیده‌ و نهال هستند.

  صفیعی با بیان اینکه بیشترین سطح از مجموع چهار هزار هکتار باغ شهرستان پاوه پس از باغات گردو، انار و انگور دیم به باغات توت اختصاص دارد، اضافه کرد: این شهرستان بیشترین باغات توت استان کرمانشاه را دارد.

  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پاوه متوسط عملکرد باغات توت شهرستان پاوه را ۲.۵ تن در هکتار عنوان کرد و افزود: امسال به دلیل بارش تگرگ در ماه‌های فروردین و اردیبهشت میزان تولید توت در توتستان‌های این شهرستان افت داشته و پیش بینی تولید ۴۰۰ تن توت را داریم.

  وی؛ بیدانه، کمدری و شاتوت را از ارقام توت تولیدی در پاوه عنوان کرد و افزود: توت تولیدی در شهرستان پاوه به مصرف استان و خارج از استان می‌رسد.

  صفیعی افزود: توت تولیدی در این شهرستان به شکل خشک و تازه خوری به مصرف می‌رسد، ضمن اینکه از شیره توت نیز محصولی به نام دوشاب تهیه می‌شود.

  صفیعی اضافه کرد: توت تولیدی در شهرستان پاوه به جهت عدم استفاده از هیچ نوع سم و کودی جزو محصولات پاک به شمار می‌رود.

  وی با بیان اینکه برداشت توت در باغات شهرستان پاوه آغاز شده، افزود: برداشت توت در باغات این شهرستان تا اواسط مرداد ماه ادامه خواهد داشت.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *