×

بیش از یک میلیارد تومان برای تکمیل زیرساخت‌های مرز شوشمی اختصاص یافت

 • کد نوشته: 13884
 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۳
 • 1132 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: استاندار کرمانشاه گفت: یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار برای تکمیل زیرساخت‌های مرز شوشمی در نظر گرفته شده و هم اکنون عملیات اجرایی این پروژه توسط راه و شهرسازی در جریان است‌.
  بیش از یک میلیارد تومان برای تکمیل زیرساخت‌های مرز شوشمی اختصاص یافت
 • به گزارش آوای باینگان و به نقل از ایرنا، هوشنگ بازوند روز جمعه از مرز شوشمی شهرستان پاوه بازدید کرد و از نزدیک وضعیت مبادلاتی و مشکلات و مسائل زیرساختی آن را مورد بررسی قرار داد.
  استاندار کرمانشاه در باره وضعیت این مرز اظهار داشت: مرز شوشمی چندی پیش با تصویب هیئت دولت تبدیل به مرز رسمی مبادلاتی و مسافری شد. 

  وی اضافه کرد: در کنار برقراری عبور کالا، یکی از مطالبات جدی مردم منطقه اورامانات موضوع برقراری امکان تردد مسافری از مرز شوشمی است‌.

  بازوند افزود: دولت ایران موضوع تردد مسافر از مرز شوشمی را به رسمیت شناخته است ولی اقلیم کردستان و دولت مرکزی عراق هنوز با این موضوع موافقت نکرده اند. 

  وی تاکید کرد: ترجیحا در گام اول مشغول مذاکره با استانداران مرزی و مقامات اقلیم کردستان هستیم تا مشکل تردد مسافرین را از طریق آن ها حل کنیم.  

  سالاری معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، شهاب نادری نماینده مردم اورامانات در مجلس، مسئول پیگیری های ویژه استاندار، مدیرکل گمرک استان، مدیرکل راه و شهرسازی، مدیرکل راهداری، سازمان همیاری ها و فرماندار پاوه استاندار کرمانشاه را در این سفر کاری همراهی کردند.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *