×

بیش از ۱۲ هزار دوز واکسن کرونا در پاوه تزریق شد

 • کد نوشته: 17390
 • ۱۴۰۰-۰۵-۱۲
 • 279 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: رئیس مرکز بهداشت شهرستان پاوه گفت: از ۴۵ هزار نفر افراد هدف واکسیناسیون کرونا در این شهرستان تاکنون ۱۲ هزار و ٨۰۰ نفر واکسن دریافت کرده‌اند.
  بیش از ۱۲ هزار دوز واکسن کرونا در پاوه تزریق شد
 • به گزارش آوای باینگان، «حشمت کریمی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: از مجموع واکسن‌های تزریق شده ۹ هزار و ۷۰۰ نفر دوز اول و سه هزار و ۱۰۰ نفر نیز دوز اول و دوم را تزریق کرده‌اند.

  وی ادامه داد: متاسفانه حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد جمعیت هدف واکسیناسیون در شهرستان، واکسن کرونا را تزریق نکرده‌اند و باوجود اینکه فراخوانده شده‌اند اما از تزریق واکسن خودداری می‌کنند.

  رئیس مرکز بهداشت شهرستان پاوه اضافه کرد: به مردم اطمینان خاطر می‌دهیم که هیچ تفاوتی در ایمنی واکسن‌های مختلف از جمله واکسن ایرانی با سایر واکسن ها وجود ندارد و عارضه قابل توجهی بعد از تزریق واکسن‌ها گزارش نشده است.

  کریمی گفت : در سنین بالای ۶۰ سال تعداد موارد بستری به دلیل واکسیناسیون این گروه سنی کاهش یافته بطوری که در شهر پاوه در مرداد ماه فقط ۲۰ درصد بیماران مراجعه کننده با علایم کرونا بالای ۶۰ سال بوده اند.

  وی از آغاز موج پنجم کرونا در پاوه خبر داد و اظهار کرد: در بازدیدهای میدانی از سطح شهر و روستا هم دیده شده که اغلب مردم پروتکل‌های بهداشتی نظیر فاصله گذاری فیزیکی را رعایت نمی کنند و ماسک هم نمی زنند و این وضعیت بسیار خطرناک است.

  کریمی افزود: رعایت نشدن شیوه نامه های بهداشتی در مراسمات تعزیه، عروسی و جشن ها و همچنین مکان هایی مانند دفاتر پیشخوان، نانوایی ها و مغازه های میوه و تره بار و وسایل نقلیه عمومی بیشتر از سایر مکان‌ها مشهود است و انتظار داریم مردم همچنان رعایت شیوه نامه های بهداشتی را در اولویت قرار دهند.

  منبع: ایرنا

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *