×

تصویربرداری از پلنگ در منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل باینگان / فیلم

 • کد نوشته: 14446
 • ۱۳۹۹-۰۱-۳۱
 • 3095 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه از مشاهده پلنگ ایرانی برای بار دوم در منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل در شهرستان پاوه و تصویربرداری از آن خبر داد.
  تصویربرداری از پلنگ در منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل باینگان / فیلم
 • به گزارش آوای باینگان آذر ولی زاده عصر شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: خوشبختانه باتوجه به حفاظت خوب و برقراری امنیت برای حیات وحش در منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل باینگان حیواناتی مانند پلنگ که نشان دهنده یک نیچ اکولوژیک کامل از نظر حیات وحش محسوب می شود مشاهده گردید.

  او گفت: ما در سال گذشته و امسال هم در برخی دیگر از نواحی استان گزارش هایی مبنی بر رویت پلنگ داشتیم که همکاران ما با قرار دادن تجهیزات لازم برای تصویر برداری انتظار آن را داریم در سال ۹۹ بتوانیم حیوانات نادر بیشتری که تا به حال رویت نشدند را رصد کنیم.

  وی با بیان اینکه هنوز تعداد پلنگ های موجود در منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل هنوز مشخص نیست، گفت: در حال رصد با استفاده از دوربین های کاشته شده در منطقه هستیم.

  وی ابراز امیدواری کرد که خبرهای بهتری را بزودی به دوستداران محیط زیست و حیات وحش مخابره کنیم.

  وی در ادامه به وجود سه منطقه حفاظت شده در استان کرمانشاه اشاره کرد و گفت: منطقه حفاظت شده بیستون که ۵۴ هزار هکتار است، بوزین و مرخیل در پاوه ۲۳ هزار هکتار و قلاجه هم حدود ۴۳ هزار هکتار است.

  فیلم پلنگ دیده شده در جنگلهای بوزین و مرخیل باینگان
  اشتراک گذاری از کانال آپارات آوای باینگان

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *