×

فرماندار جوانرود:
توسعه زیرساخت‌های هواشناسی از نیازهای ضروری شهرستان است

 • کد نوشته: 20908
 • ۱۴۰۱-۰۵-۱۰
 • 241 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: فرماندار جوانرود گفت: توسعه زیرساخت و تقویت ایستگاه‌های هواشناسی با توجه به شرایط خاص این شهرستان و بهره‌مندی از داده‌های هواشناسی از نیازهای ضروری است.
  توسعه زیرساخت‌های هواشناسی از نیازهای ضروری شهرستان است
 • به گزارش آوای باینگان به نقل از خبرنگار ایرنا؛ «سعدی نقشبندی» روز یکشنبه در دیدار با مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه در فرمانداری شهرستان جوانرود افزود: پیش بینی های درست و اطلاعات به موقع هواشناسی نقش مهمی در برنامه ریزی های ملی، منطقه ای و شهرستانی با توجه به نیازها دارد.

  وی با بیان اینکه در شهرستان جوانرود به دلیل شرایط و موقعیت جغرافیایی، اقلیمی و ظرفیت هایی که در زمینه های گردشگری و تجاری وجود دارد، ایستگاه های هواشناسی می‌توانند نقش مهمی در برنامه ریزی ها و پیش بینی های آینده داشته باشد، گفت: فراگیری بهره‌برداران از اطلاعات هواشناسی و داده های آن به ویژه در بخش گردشگری و کشاورزی این شهرستان بسیار حائز اهمیت است.

  نقشبندی یادآور شد: هر میزان اطلاعات مربوط به وضعیت شرایط جوی بیشتر و کاربردی تر باشد به همان میزان می توان ضمن برنامه ریزی برای مقابله با بحران ها در زمینه بهره مندی از فرصت ها نیز اقدامات مناسبی انجام گیرد.

  مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه نیز گفت: برای ارتقای ایستگاه های هواشناسی نیازمند تامین اعتباراتی بوده که این اداره کل به تنهایی قادر به انجام آن نبوده لذا نیازمند تامین اعتبارات عمرانی شهرستان جوانرود می باشیم.

  «فیروز دولتشاهی» اهمیت هواشناسی و کاربرد اطلاعات هواشناسی در زمینه های مختلف از جمله کشاورزی، هوانوردی، گردشگری، حفاظت از محیط زیست، استحصال انرژی و سایر بخش ها را یادآور شد و افزود: در شهرستان جوانرود هفت ایستگاه باران سنجی داریم که ۶ ایستگاه آن دستی و در مرکز شهر و یک مرکز خودکار مستقر است.

  وی اظهارداشت: امروزه دانش هواشناسی و داده‌های این علم نقش مهمی در زمینه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و سیاسی هر جامعه ایفا می‌کند زیرا این علم و سازمان هواشناسی تنها متولی پیش‌بینی آب و هوا طی ۲۴ آینده نیست بلکه می تواند پدیده های خاص هواشناسی مانند توفان، بارش باران و برف را که با پیامدهایی همراه بود، پیش بینی کند، از این رو می تواند نقش مهم و تاثیرگذاری در زندگی اجتماعی افراد داشته باشد.

  دولتشاهی به توسعه زیرساخت های هواشناسی در استان کرمانشاه اشاره کرد و یادآور شد: در یک سال گذشته در راستای توسعه زیرساخت های هواشناسی اقدامات خوبی انجام گرفته اما در حد ایده‌آل نیست.

  منبع: ایرنا

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *