×

ماموستا ملاقادر قادری:
دشمن در بُعد فرهنگی در حال مبارزه با ملت ایران است

 • کد نوشته: 19183
 • ۱۴۰۰-۱۰-۰۹
 • 518 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: امام جمعه شهرستان پاوه گفت: باید برای کارهای فرهنگی هزینه شود چون دشمن در بُعد فرهنگی در حال مبارزه با ماست بنابراین باید هشیار باشیم و از فرهنگ جامعه و دیانت مردم پاسداری کنیم.
  دشمن در بُعد فرهنگی در حال مبارزه با ملت ایران است
 • به گزارش آوای باینگان به نقل از خبرنگار خبرگزاری تقریب، ماموستا ملاقادری امشب در دیدار اعضای شورای تأمین و جمعی از رؤسای ادارات شهرستان پاوه با اشاره به حدیثی از رسول الله(ص) در سخنانی اظهار داشت: هر مؤمنی در طول زندگی با ۵ مشکل مواجه است. ۱) مؤمنان نسبت به او حسادت می‌کنند. ۲)منافقان جامعه نسبت به او که اهل ایمان است بغض و کینه دارند. ۳) کافران با انواع جنگ نظامی و فرهنگی و اقتصادی با او در حال ستیزند. ۴) شیطان هم می‌خواهد او را از مسیر الهی خارج کند. ۵) نفس خود مؤمن او را به مسیری غیر از مسیر خدا و قرآن هدایت می‌کند.

  امام جمعه شهرستان پاوه افزود: موقعیت زمانی انقلاب می‌طلبد که ما در کنار هم باشیم حتی اگر کاری هم انجام ندهیم، در کنار هم نشستن ما برای مردم و نظام مفید است چرا که دشمنان از جدایی ما سوءاستفاده نمی‌کنند.

  این عالم اهل سنت با اشاره به کتاب «ادب الدین والدنیا» به قلم ماوردی یکی از نویسندگان بزرگ تاریخ اسلام گفت: در حکومت‌داری دو مسئله مهم امنیت و عدالت اجتماعی مهم است که در هر دولتی که این دو خصلت وجود داشته باشد، هم مردم در آرامش‌اند و هم خدای متعال راضی خواهد شد.

  ماموستا قادری ادامه داد: ما هرچند به لحاظ اجتماعی دارای مشکلاتی هستیم ولی الحمدلله امنیت داریم اما عدالت اجتماعی نیازمند زمان و نیازمند تلاش و اقدام است.

  امام جمعه پاوه گفت: امروزه در کشور ما فاصله طبقاتی وجود دارد حتی گرانی و فاصله خرید و فروش در شهرها متفاوت است. ما اگر بتوانیم در کم کردن این فاصله قدمی برداریم، به خودمان و به جمهوری اسلامی کمک نموده و دشمنان را مأیوس کرده‌ایم.

  ماموستا قادری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: یک روز پیامبر بزرگوار ما (ص) خطاب به امام علی (ع) فرمودند: «یا علی صِفْ لَنَا الْعَاقِلَ قال العاقِلُ مَنْ یَضَعُ الشَّیْءَ مَوَاضِعَهُ» رسول خدا از حضرت علی پرسیدند: یا علی عاقل را برایم تعریف کن. حضرت علی فرمود: عاقل کسی است که هر چیز را در سر جای خود قرار دهد. در ادامه رسول گرامی اسلام (ص) فرمودند: «صِفْ لَنَا الْجاهِلَ» حضرت علی فرمود: «قَدْ قُلتَ» در تعریف عاقل جاهل را نیز تعریف کردم. جاهل کسی است که هر چیز را در جای خود قرار ندهد. امروز اگر ما بخواهیم در کار روزانۀ خود موفق باشیم، باید هر چیز را در جای خود قرار دهیم.

  وی ادامه داد: منطقه ما حساس است و زمانی در اورامانات تعداد افراد تندرو معدود بودند، اما امروزه تعداد تندروها خیلی زیاد شده‌اند و اهمال و تعطیلی کارهای فرهنگی به صلاح نیست.

  باید برای کارهای فرهنگی هزینه شود چون دشمن در بُعد فرهنگی در حال مبارزه با ماست بنابراین باید هشیار باشیم و از فرهنگ جامعه و دیانت مردم پاسداری کنیم.

  امام جمعه پاوه با اشاره به سالروز نهم دی ماه و شهادت حاج قاسم سلیمانی تصریح کرد: فردا سالگرد نهم دی است و ۱۳ دی هم سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی است که مقام معظم رهبری در تعریف ایشان می‌فرماید: شهید سلیمانی دو خصلت مهم یکی شجاعت و دیگری برنامه ریزی و مدیریت داشت.

  ماموستا قادری گفت: بسیاری افراد برنامه دارند اما شجاع نیستند و بسیاری هم شجاع هستند ولی برنامه ندارند. حاج قاسم هر دو خصلت را با هم داشت، لذا یاد این شهید بزرگوار را گرامی می‌داریم.

  منبع: تقریب

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *