×

دیدار حاج ماموستا ملا قادر قادری و جمعی از روحانیون اهل سنت با رییس جمهور

 • کد نوشته: 20322
 • ۱۴۰۱-۰۲-۲۲
 • 531 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: حاج ماموستا قادری در دیدار جمعی از علماء و روحانیون اهل‌ سنت با رییس جمهور بر حل مشکلات مناطق مرزی را مورد تأکید کرد و گفت: سر و سامان دادن به وضعیت مرزها بخصوص موضوع کولبری بصورت جدی مورد توجه قرار گیرد.
  دیدار حاج ماموستا ملا قادر قادری و جمعی از روحانیون اهل سنت با رییس جمهور
 •  به گزارش آوای باینگان، به نقل از پایگاه خبری اطلاع رسانی دفتر امام جمعه پاوه، ماموستا ملاقادر قادری در دیدار جمعی از علماء و روحانیون اهل‌سنت مناطق مختلف کشور، با آیت اله رئیسی رییس جمهور که صبح روز چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ برگزار شد؛ عنوان کرد: حضور معنوی و صمیمی این جمع بعد از ماه صیام و عید سعید رمضان را به فال نیک گرفته و از مشاور امور اهل سنت ریاست جمهوی که بانی این جلسه بودند؛ سپاسگزاریم.

  امام جمعه پاوه با اشاره به بیش از ده هزار شهیدی که مردم کرد اهل سنت تقدیم انقلاب کرده و زحماتی که جامعه اهل سنت در دوران انقلاب اسلامی کشیده اند؛ افزودند: خواست اول همه ما و توقع مردم شریف ایران، توجه جدی تر به دین، معنویت، اخلاق و آرمانی است که چهار دهه پیش مردم مسلمان ایران برای آن شعار دادند.

  وی ادامه داد: توجه به معیشت مردم یکی دیگر از خواسته ­های همه ماست که توجه به آن می‌تواند در تقویت سایر بخشها موثر باشد.

  حاج ماموستا قادری حل مشکلات مناطق مرزی را مورد تأکید قرار داد و گفت: سر و سامان دادن به وضعیت مرزها بخصوص موضوع کولبری و خاتمه دادن به کشتار جوانان در مرزها درخواست دیگر ماست که انتظار داریم بصورت جدی مورد توجه باشد.

  وی در این خصوص افزود: کولبری شغل نیست و آن را شایسته مردم فهیم دیار خود نمی دانیم؛ در مرز هم مأمورین معذورند و قانوناً باید با عبور و مرور غیر قانونی برخورد کنند. در مقابل مردم ما هم بدلیل نداشتن وسیله معیشت و دشواری زندگی نیاز مبرم به منبع درآمد دارند؛ لذا می‌طلبد بصورت ضروری این مشکل حل شود.

  امام جمعه پاوه وضعیت بیکاری را نیز  یک بحران دانست و تصریح کرد: امروز متأسفانه شاهد فرار جوانانمان به اروپا و غرب، تقلیل نرخ ازدواج و افزایش طلاق و رشد پدیده دلخراش خودکشی نوجوانان هستیم که عمده این معضلات، ریشه در بیکاری و مشکلات معیشتی دارد.

   به عملکرد دولت سیزدهم نیز اشاره و خطاب به ریاست جمهوری گفت: در صداقت و سابقه خوب جنابعالی تردیدی نداریم، اما با کمال تأسف جنابعالی وارث مشکلات عدیده‌ای از دولتهای سابق هستید و همین کار را دشوار کرده است؛ با این اوصاف ما سعی خواهیم کرد در کنارتان باشیم و از خداوند منان توفیقاتتان را خواهانیم.

  حاج ماموستا قادری در پایان با اشاره به انتظارات مردم از علماء و ائمه جمعه گفت: مردم مشکلات خود را به روحانیون و ائمه جمعه منتسب می کنند و این انتساب بدون دلیل، اثرات منفی بر صفوف جمعه و جماعت داشته است؛ این امر در حالی است که وضعیت علمای ما هم چندان قابل تعریف نیست و آنها نیز با مشکلات زندگی دست و پنجه نرم می کنند.
   
  گفتنی است در این دیدار علاوه بر ماموستا ملا قادر قادری امام جمعه پاوه، آقایان مولوی عبدالحمید اسماعیل‌ زهی امام جمعه اهل سنت زاهدان، ماموستا عبدالسلام کریمی، مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم لطیفیان مسئول دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی اهل‌ سنت، مولوی نذیر احمد سلامی عضو مجلس خبرگان رهبری، مولوی ابراهیم فاضل حسینی امام جمعه و عضو مجمع تقریب مذاهب، آخوند عبدالرزاق رهبر امام جمعه اهل سنت آق‌قلا و مولوی شرف‌الدین جامی‌احمدی امام ‌جمعه تربت جام‌، ماموستا فایق رستمی امام جمعه سنندج و نماینده مجلس خبرگان، ماموستا عبدالسلام امامی امام جمعه اهل ‌سنت مهاباد و مشاور استاندار آذربایجان‌ غربی، ماموستا مامد کلشی‌نژاد امام جمعه اهل‌ سنت ارومیه، آخوند ابوبکر خوجملی امام جمعه اهل‌ سنت نگین‌شهر و مشاور استاندار گلستان، ماموستا عزیز بابایی از علمای اهل‌ سنت تهران، ماموستا ملا عبدالرحمن مرادی امام جمعه اهل‌ سنت کرمانشاه، شیخ محمد جمالی امام جمعه اهل‌ سنت کنگان، شیخ حسین خانی‌پور امام جمعه اهل‌ سنت تالش، شیخ اسماعیل بازدار امام جمعه اهل‌ سنت بوشهر و مشاور اهل سنت استاندار، مولوی سیداحمد عبداللهی امام جمعه اهل‌ سنت شهرستان درمیان، آخوند گلدی کمالی از علمای برجسته استان و مدیر حوزه علمیه راز و جرگلان در این نشست حاضر بودند.

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *