×

شهرستان پاوه در زمینه آموزش و مهارت‌آموزی نیاز به حمایت و تقویت دارد

 • کد نوشته: 21225
 • ۱۴۰۱-۰۶-۲۴
 • 168 بازدید
 • ۰
 • آوای باینگان: فرماندار پاوه با اعلام اینکه این شهرستان در زمینه آموزش و مهارت آموزی نیاز به تقویت و کار جهادی دارد، گفت: باید مردم را نیز برای مهارت‌آموزی در زمینه‌های مختلف نیز تشویق کنیم.
  شهرستان پاوه در زمینه آموزش و مهارت‌آموزی نیاز به حمایت و تقویت دارد
 • به گزارش آوای باینگان به نقل از ایرنا؛ «اردشیر رستمی» عصر چهارشنبه در نشست شورای مهارت شهرستان پاوه با حضور مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه در سالن اجتماعات شهید حاج قاسم سلیمانی فرمانداری پاوه، افزود: امروز هرکاری که بخواهیم انجام دهیم اگر پیوست آموزش نداشته باشد در مسیر اصلی خودش قرار نمی‌گیرد.

  وی گفت: اقدامات خوبی در شهرستان پاوه در زمینه آموزش انجام شده است اما به تناسب وضعیت شهرستان باید آموزش های ما به روز باشد و باید از همه اهرم ها برای توانمدسازی صاحبان حِرف و مشاغل استفاده نماییم. 

  فرماندار پاوه در ادامه گفت: در گذشته آموزش های ما در بازار توجیهی نداشت و کاربردی نبود اما امروز باید آموزش های ما به سمت اشتغال برود و پیوند صحیح و درست بین آموزش و اشتغال ایجاد نماییم.

  رستمی افزود: آموزش ها در سطح شهرستان هم از بُعد کیفی و هم کمی باید به سطحی برسد که اثر بخشی آن در شهرستان ملموس و در ارتقا مهارت ها موثر باشد.  

  وی اظهار کرد: اقدامات ما در شهرستان باید طوری باشد که مردم به طرف آموزش سوق داده شوند و مردم اگر از آموزش فرار کنند ضرر آن به جامعه بر می گردد. 

  فرماندار پاوه در ادامه گفت: با آموزش اصولی می‌توانیم زمینه های اشتغال پایدار را فراهم نماییم و یکی از شاخصه های جهاد تبیین که مورد تاکید مقام معظم رهبری است در همین آموزش مهارت ها می‌توان خلاصه کرد.

  رستمی همچنین در ادامه افزود: متصدیان گردشگری را با آموزش های درست برای رفتار حرفه ای با گردشگران آموزش دهیم تا شاهد جذب بیشتر گردشگران و توسعه گردشگری باشیم.

  وی همچنین از مدیر آموزش فنی و حرفه ای شهرستان پاوه به دلیل تلاش در زمینه آموزش و مهارت افزایی متقاضیان کسب و کار تشکر کرد.

  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه نیز در ادامه این نشست گفت: باید استعدادهای موجود در منطقه را تبدیل به دانش، علم و مهارت نموده و مهارت کسب شده را تبدیل به ثروت نمائیم.

  «عزیز نوری» پیشنهاد کرد آموزش های صنایع دستی در سطح شهرستان را در حوزه استاد شاگردی برده و از تجربیات این اساتید جهت کسب مهارت، مهارت جویان و اخذ مدرک اقدام شود.

  وی همچنین گفت: آموزش در حوزه محیط کار واقعی را با همکاری اتاق اصناف و سایر ارگان های مربوطه تقویت نموده و برای اساتید در این حوزه  کارت شناسایی تهیه می شود.

  این مسوول در ادامه با تاکید بر اینکه آموزش در بخش خصوصی تقویت باید شود و رشته های نو حاوی بازار کار نیاز سنجی گردد، افزود: جهت تامین و جذب اعتبار در بخش خصوصی باید اقدام گردد و تامین اجتماعی سعی نمایید همکاران در بخش خصوصی را بیمه کند.

  نوری همچنین گفت: اتاق اصناف اساتید توانمند و دارای توانایی آموزش را به فنی و حرفه ای معرفی نماید و در راستای شعار هر دانش آموز یک مهارت دانش آموزان سطح شهرستان را به کسب مهارت تشویق کنید.

  منبع: ایرنا
  برچسب ها

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *